Міжбанк: ринок намагається знайти курсове «дно» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: ринок намагається знайти курсове «дно»

Валюта
719
Просідання котирувань долара на міжбанку триває вже кілька днів, і всіх учасників ринку цікавить одне питання: де курсове «дно». Вчора міжбанк закінчився рівнем 26,74/26,76 гривень за долар, і, за словами дилерів банків, це явно ще не межа. Перевищення пропозиції валюти на тлі досить стриманого попиту — основна причина того, що відбувається. І сьогодні покупці теж не будуть поспішати з купівлею, вичікуючи мінімальних значень котирувань протягом дня. У продавців-експортерів натомість завдання інше — їм потрібна гривня для фінансування своїх поточних витрат, і вони змушені миритися зі ситуацією, що складається. Але великі експортери сподіваються на НБУ з його інтервенціями з викупу надлишку долара на міжбанку і починають потихеньку через своїх лобістів шантажувати уряд в частині того, що скоротять податки, якщо курс продовжить обвалюватися і далі.
У підсумку НБУ між, як мінімум, трьох вогнів:
1) високий рівень інфляції. Вона вже офіційно перевищила 10% по року, що не вписується в розрахунки Нацбанку і вимагає «низького» валютного курсу, щоб збити ціни хоча б на частину імпорту;
2) необхідність хоч якоїсь суттєвої підтримки реального сектору економіки. А це багато в чому — великі гравці – експортери металу і аграрії, і «низький» курс — це явно не їхня мрія;
3) необхідність узгоджених дій в частині управління економічними процесами в країні, для чого регулятору треба як мінімум мати спільну позицію з Кабміном і Мінфіном України, що явно відбувається не завжди і призводить до ситуації «Лебідь, рак і щука».
У цій ситуації курс — один з головних інструментів, який впливає на всі перераховані вище проблеми. І НБУ не вдасться повністю зберігати «незалежне» курсоутворення, якщо він хоче реально впливати на економіку України. Періодично регулятору доведеться ринковими методами, але все ж таки управляти трендом на міжбанку.
Враховуючи реальну ситуацію в країні, особливого обвалу котирувань долара чекати не варто. І ось чому:
Просідання котирувань останніх днів явно не в радість великим експортерам, і вони можуть спробувати хоча б частково одночасно знижувати обсяги пропозиції валюти на ринку, щоб «поборотися» за курс, або будуть дуже сподіватися на розширення обсягів інтервенцій Нацбанку з викупу надлишку долара, щоб зупинити падіння котирувань на торгах. На допомогу їм в такій ситуації будуть і спекулянти, які теж не проти «пограти» на курсі. Тому найближчі дні будуть цікавими на міжбанку і обіцяють деякі сюрпризи в частині формування тренда на торгах.
Зі звичайних причин, на поведінку котирувань сьогодні вплине поточна діяльність компаній та аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Чиновників «розслабило» швидке отримання коштів від МВФ у розмірі $ 2,7 млрд, і вони не поспішають з розміщенням облігацій. Цього разу вони скоротили кількість пропонованих паперів і прибрали з первісної пропозиції всі довгограючі, залишивши тільки гривневі ОВДП на 380 і 469 днів з обмеженням по сумі кожних по 3 млрд гривень і без обмежень облігації на 812 днів.
За нашим прогнозом, після скорочення пропозиції видів облігацій їм вдасться розмістити цього разу ОВДП на суму від 1,9 до 4,3 млрд гривень з прибутковістю від 11,15% до 12,09% річних, залежно від їх термінів. Нерезиденти будуть малоактивні, в основному покупцями будуть місцеві гравці, і особливого впливу на валютний ринок це сьогодні і завтра не зробить.
Ключовими для формування тренду сьогодні на міжбанку будуть:
  • курсові завдання та поведінка найбільших місцевих гравців;
  • реакція НБУ на попередні просідання курсу та його виходи/невиходи з інтервенціями на торги.
За нашим прогнозом, обсяг операцій на міжбанку у вівторок буде в межах до $ 140−155 млн при укладенні до 490−580 угод.
Котирування міжбанку, за нашими розрахунками, 10 серпня будуть в межах: долар — коридор 26,65 — 26,90 грн, євро — коридор 31,20 — 31,60 грн.
Курс долара на міжбанку — графік:
Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 26,75 / 26,77
Євро — 31,38 / 31,39
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас