0 800 307 555
0 800 307 555

Реконструкція та знесення застарілого житла: як відбуватиметься і куди виселятимуть мешканців


Реконструкція та знесення застарілого житла: як відбуватиметься і куди виселятимуть мешканців

Законопроєкт щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житла запустить процес оновлення у містах.

Про це заявляє заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Ключові зміни, передбачені законопроєктом, стосуються, зокрема, алгоритму прийняття рішення про реконструкцію кварталів застарілого житла.

Читайте також: З’явився новий законопроєкт про реконструкцію застарілого житла

Орган місцевого самоврядування перед тим, як схвалити рішення про необхідність проведення реконструкції, має здійснити інвентаризацію житлового та нежитлового фондів в межах населеного пункту. За її результатами буде прийматися рішення про віднесення наявних об’єктів до застарілого фонду, а також затверджуватися програма з реконструкції, яка перед цим має пройти громадське обговорення.

Щодо відселення мешканців на час проведення реконструкції законопроєкт передбачає два варіанти:

  • на вибір власника чи орендаря квартири в стартовий будинок на постійній основі, або ж в маневрений фонд для тимчасового проживання на час проведення реконструкції.

Інвестора-забудовника, який здійснюватиме проєкт реконструкції кварталу, обиратимуть через конкурс.

Реконструкції підлягатимуть не лише багатоквартирні будинки, а й наявні об’єкти інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, які розташовані в межах кварталу, що буде реконструюватися.

Змінами удосконалюється й процедура компенсації власникам застарілого житла. Зокрема, передбачається, що мешканець будинку матиме право:

  • повернутися в свою квартиру після завершення реконструкції будинку;
  • отримати компенсацію за квартиру, тобто фактично продати її інвестору-забудовнику;
  • збільшити площу квартири завдяки купівлі додаткових метрів, або навпаки, продати квадратні метри і зменшити площу.

Також зміниться й умова для прийняття рішення мешканцями будинку про участь у програмі з реконструкції – воно прийматиметься на загальних зборах мешканців відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

«Рішення зборів власників про участь їх будинку в програмі з реконструкції кварталу або мікрорайону вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75% загальної площі всіх приміщень багатоквартирного будинку. Якщо співвласники не дійдуть згоди і не приймуть рішення, їх багатоквартирний будинок буде виключений із програми», – повідомила Наталія Козловська.

Крім того, законопроєктом розширюється перелік джерел фінансування проєктів реконструкції. Зокрема, вони фінансуватимуться за кошти державного та місцевих бюджетів, інвесторів-забудовників, підприємств та організацій, на балансі яких знаходяться об’єкти нерухомого майна. ОСББ також матимуть змогу брати активну участь у реалізації заходів з реконструкції свого будинку.

До речі, телеграм-каналі Finance_ukr ми також публікуємо багато корисної інформації щодо нерухомості. Підписуйтесь та слідкуйте за новинами!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua