0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні планують ввести QR-коди вакцинації


В Україні планують ввести QR-коди вакцинації

МОЗ планує ввести в Україні QR-коди про вакцинацію від коронавірусу за аналогією з іншими країнами.

Про це розповів головний санлікар Ігор Кузін в інтерв’ю УП.

Читайте також: У МОЗ назвали умову скасування масок в Україні

«Ми розуміємо і бачимо на прикладі інших країн, що вакциновані отримують додаткові переваги або спрощений доступ до певних послуг, сервісів або, наприклад, відвідування публічних заходів. Основна ідея, яка використовувалася в інших державах і яку, швидше за все, буде використовувати Україна — це максимальне використання внутрішнього цифрового сертифіката. Він повинен стати умовним пропуском», — говорить санлікар.

Він зазначив, що поки внутрішні сертифікати тільки тестуються, тож не відомо, «як це працюватиме на тому чи іншому рівні епідбезпеки».

«Ми будемо це обмірковувати вже після завершення тестування. Це буде QR-код, який показуватиме, що людина вакцинована, або перехворіла, або має негативний ПЛР- чи антиген-тест», — пояснив Кузін.

Він визнав, що в цьому питанні треба буде «зберегти баланс між правами людини», тим більше, що певна частина українців не може отримати вакцину через медичні протипоказання.

Також санлікар повідомив, що поки не стоїть питання про скасування маскового режиму навіть для вакцинованих.

Як пандемія впливає на економіку України, ринок праці та зарплати українців загалом, читайте в нашому телеграм-каналі Finance_ukr.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua