293
Президент АУБ зустрівся з Головою Асоціації банків Молдови
— Кредит&Депозит
26 травня в Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з Головою Асоціації банків Молдови (АБМ) Петру Веверицею. У зустрічі також взяли участь Радник Голови АБМ Сілвіу Фока, а з боку АУБ – Віце-президент – начальник управління з міжнародних зв”язків Антон Бутейко, начальник управління банківських технологій Петро Решетніков та керівник прес-служби Сергій Шумило.
Під час зустрічі сторони поділилися досвідом роботи, поінформували один одного про роботу Асоціацій та банківських систем своїх країн.
Президент АУБ розповів молдовським колегам про напрямки діяльності Асоціації українських банків, взаємозв”язок з комерційними банками, співпрацю з Національним банком України, Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, Держфінмоніторингом, іншими установами та організаціями. Поділився нагальними проблемами та досягненнями. Розповів про діючу в Україні систему гарантування вкладів населення, довготривалу боротьбу за забезпечення повноцінної конкуренції на ринку послуг збройної охорони банків, передчасність відкриття в Україні філій іноземних банків, необхідність запровадження мораторію на оподаткування вкладів фізичних осіб тощо. Окремо Олександр Сугоняко зупинився на зусиллях АУБ щодо створення сприятливих умов для подальшої капіталізації національної банківської системи. Обговорено також питання поглиблення міжнародних зв”язків та участі Асоціації українських банків у Європейській банківській федерації.
Зі свого боку Голова АБМ поінформував, що їх Асоціації вже 11 років. До її складу входять усі діючі в країні 16 банків. При Асоціації діють курси підвищення кваліфікації банківських працівників.
Пан Петру Веверица був вражений існуючою в Україні ситуацією з умовами охорони банків, відсутністю у них права вибору найбільш зручних операторів цих послуг. Він підкреслив, що в Молдові існує повноцінна конкуренція на згаданому сегменті ринку, діють відповідні закони про зброю та приватні охоронні агенції, а тому у молдовських банків не існує проблем з вільним вибором тих чи інших постачальників послуг з охорони банків.
Обговорюючи ситуацію на ринку охорони Президент АУБ підкреслив, що досвід Молдови є дуже цінним для України. “Ви є прикладом для нас”, – відзначив він.
У свою чергу молдовські колеги цікавилися досвідом створення в Україні системи гарантування вкладів населення, яка в Молдові тільки но на стадії зародження. Також вони зацікавилися досвідом роботи створеного за участі АУБ Національного центру підготовки банківських працівників, висловили бажання налагодити більш плідну співпрацю.
В ході зустрічі гості з Молдови також познайомилися з роботою Інформаційно-аналітичного центру та прес-служби АУБ.
Сторони позитивно оцінили результати зустрічі, висловилися за необхідність поглиблення співпраці, регулярних контактів, обміну інформацією тощо.
Як підкреслив Президент АУБ, на найближчі роки міжнародний напрямок діяльності Асоціації буде одним з головних. Національна банківська система вже досягла того рівня, коли потребує представництва на міжнародному рівні. АУБ вже заплановано низку заходів з цього приводу. Серед них обмін досвідом, взаємодія та співпраця з банківськими асоціаціями інших країн.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною