3207
Українці тримають «під подушкою» близько $50 млрд — Гетманцев
— Казна та Політика
На сьогоднішній день українці тримають «під подушкою» близько $ 50 млрд.
Голова податкового комітету Данило Гетманцев вважає, що якщо на тлі амністії капіталів громадяни покажуть хоча б $ 10−20 млрд, то це «стане перемогою».
Очікування щодо цифр будувалися на досвіді інших країн. Зокрема — Індонезії та Аргентини.
«Ніхто не може точно розрахувати ефект від амністії, оскільки амністія — річ тонка. І ми повинні розуміти, що вона залежить від багатьох факторів: довіри до держави, готовності громадян взяти участь в амністії і від тих законодавчих наслідків, які йдуть після амністії капіталу», — сказав Гетманцев.
Що ж до Аргентини, яка хоч і непорівнянна за спроможністю громадян, але порівнянна за кількістю населення, то нардеп звертає увагу, що амністію капіталу там проводили в 2017 році. До того ж — дуже успішно. Саме на зіставленні отриманих там цифр Гетманцев і припустив, що українці задекларують близько $ 20 млрд.
Нагадаємо, 15 червня Рада прийняла в цілому законопроект № 5153, який передбачає введення в Україні податкової амністії. Закон пропонує з 1 вересня 2021-го до 1 вересня 2022 року провести добровільне декларування активів фізосіб, які були придбані до 1 січня цього року, але з яких не були сплачені податки.
Довідка Finance.ua:
- Навколо податкової амністії циркулює багато хибних чуток. Головна з них — примусове декларування доходів. Заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член партії «Слуга народу» Олександр Ковальчук раніше зазначив, що держава не карає, а дає можливість громадянам повернути гроші та інші активи в прозорий легальний обіг.
- Банкіри вважають, що прийнята парламентом податкова амністія може не стати успішною через вимоги фінансового моніторингу, але навіть без цієї амністії українці стали повертати капітали в країну.
До речі, про головні зміни в законодавстві, які можуть стосуватися ваших особистих коштів, ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб завжди бути в курсі всіх фінансових подій!
За матеріалами: УБР
Поділитися новиною
Також за темою
Мадяр натякнув, що не блокуватиме виділення Україні 90 млрд євро
ЄС прагне розблокувати кредит для України на 90 млрд євро після поразки Орбана
МЗС зняло рекомендації щодо обмеження поїздок до Угорщини
З 1 липня в Україні планують запустити програму «єКнига» для новонароджених і субсидії на оренду для книгарень
Україна та Сирія домовилися про співпрацю у сфері АПК та відкриття посольств
Мінсоцполітики відмовилося від ідеї обовʼязкової накопичувальної пенсійної системи
