На скільки наповниться держбюджет після відкриття ринку землі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На скільки наповниться держбюджет після відкриття ринку землі

Казна та Політика
500
При продажу землі українцями держава отримуватиме 1% від угоди у вигляді мита. У зв’язку з тим, що не очікується масових продажів, на першому етапі державний бюджет поповниться орієнтовно на 500 млн грн.
Такі прогнози в програмі «Неофіційна розмова» телеканалу Дом озвучив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Він зазначив, що власники землі підтримують відкриття ринку, але це не означає, що вони планують продавати свої паї.
Більше новин про ринок землі є в нашому телеграм-каналі Finance_ukr. Рекомендуємо підписатися, щоб завжди бути в курсі.
«Ми робили опитування землекористувачів і власників землі. І 90% відповіли, що вони за те, щоб мати право. Водночас не більше 7% готові продавати. Тобто люди хочуть мати право, але не буде масового продажу», — сказав Висоцький.
У зв’язку з тим, що на продаж землі площею понад 2 га всі ці роки діяв мораторій, в Україні ще не встановилася ціна на землю.
«Ціну реальну складно сказати, тому що у нас 30 років ринку не було. Але якщо ми візьмемо такий індикатив, як оренда, то оренда зросла. Якщо брати в гривні, то за 30 років — більш ніж в 20 разів. За останні 8−10 років — зросла в 10 разів. Зараз в середньому по Україні оренда становить 3−4 тис. грн., а 10 років тому це було 300−400 грн», — повідомив заступник міністра.
На першому етапі відкривається ринок насамперед на паї, їх розміри 3−7 га. Вартість середнього паю прогнозується на рівні 200 тис. грн, додав Висоцький.

Земля в Україні: як її продавати і що для цього потрібно

«До держбюджету взагалі гроші не підуть. Це ж приватна власність. Це гроші одних людей будуть надходити іншим. І там тільки 1% збір, Мито, ну, це копійки. Ми оцінюємо, що не більше, ніж 1 млн га буде продано в перший період. Масового продажу не буде», — пояснив заступник міністра.
За підрахунками Висоцького, держбюджет від продажу 1 млн га поповниться на 500 млн грн.
«Порахуємо. 1 млн га продадуть. В середньому — 50 тис. грн за га, значить, загальна сума всіх угод — 50 млрд грн. Від них 1% мита — це 500 млн грн. У масштабах нашого держбюджету (він майже трильйон гривень) це все ж не буде головною статтею його наповнення», — припустив він.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас