0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ пояснив падіння ВВП у І кварталі


НБУ пояснив падіння ВВП у І кварталі

Фактичне падіння ВВП у І кварталі виявилося глибше за оцінку Національного банку через повільне відновлення сектору послуг на тлі карантину.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

У I кварталі +2021 реальний ВВП скоротився на 2,2% у річному вимірі, а в порівнянні з IV кварталом 2020 знизився на 1,2% у сезонно скоригованому вираженні.

До речі, всі актуальні новини, які так чи інакше впливають на ваш гаманець, ми оперативно публікуємо у телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь! 🤫

У регулятора кажуть, що ослаблення економічного відновлення на початку року було очікуваним. На це вплинули карантин у січні та березні, складні погодні умови та конкуренція на окремих зовнішніх ринках.

Фактичне падіння економіки виявилося трохи глибшим за оцінку Національного банку, опубліковану в інфляційному звіті за квітень 2021 року. Це пов’язано, перш за все, з погіршенням низки показників реального сектора в березні та повільним відновленням сектора послуг на тлі карантину.

Основну підтримку економіці в I кварталі надавало споживання домогосподарств. Кінцеві витрати домогосподарств зросли на 4,4% г/г.

Водночас карантинні заходи привели до уповільнення зростання приватного споживання в порівнянні з IV кварталом 2020 (5,3% г/г).

Збільшення кінцевих споживчих витрат сектору загальнодержавного управління також сповільнилося (до 3,2% г/г у порівнянні з 4,1% г/г у IV кварталі 2020 року), відображаючи стриману фіскальну політику на початку року.

Читайте також: Держстат погіршив оцінку ВВП України у першому кварталі

Інвестиційна активність повільно оживала, але все ще стримувала відновлення економіки.

Незважаючи на активізацію інвестиційної діяльності на окремих підприємствах, падіння валового нагромадження основного капіталу в I кварталі зберігалося, хоча й істотно сповільнилося (до 7,8% г/г) у порівнянні з IV кварталом 2020 (26,5% г/г).

Все це позначилося на результатах оптової торгівлі та транспорту.

У НБУ вважають, що починаючи з II кварталу 2021 року економіка повернеться до стійкого відновлення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua