0 800 307 555
0 800 307 555

Більше половини українців — за стримування споживчих цін і тарифів за рахунок підвищення податків для великого бізнесу


Більше половини українців — за стримування споживчих цін і тарифів за рахунок підвищення податків для великого бізнесу

Майже третина опитаних українців вважає, що втручання держави в економічні процеси повинно бути мінімальним, водночас понад половина підтримують стримування споживчих цін і тарифів.

Про це йдеться у дослідженні Центру Разумкова.

Серед опитаних майже третина (32%) вважає важливим для успішного розвитку України зведення до мінімуму втручання держави в економічні процеси. Ця частка зменшилася з 41% у 2005 році. Водночас, з цим не згодні 38%.

Щодо пенсійного забезпечення, більшість вважають, що за нього повинна відповідати держава (59% опитаних), протилежну точку зору поділяють 39%. Водночас, покладання відповідальності на державу поступово зменшується — минулоріч співвідношення становило відповідно 65% і 32%, а у 2010 році — відповідно 79% і 19%.

Майже третина також готова сплачувати високі податки, але безкоштовно отримувати від держави певні соціальні послуги (32%). Систему сплати низьких податків, але оплачуваних соцпослуг, обрали 26,5%. Минулоріч ці частки становили відповідно 39% і 21%.

Респонденти найчастіше (39%) називають як основну допомогу держави в підвищенні рівня життя встановлення такого рівня зарплат, коли кожен працюючий зможе утримувати себе і свою сім’ю на гідному матеріальному рівні. На субсидії вказують 23,5%.

Також більшість (62%) вважають, що держава повинна передусім сприяти розвитку малого і середнього бізнесу.

Щодо трудових прав, 65% вважають, що держава має здійснювати захист прав найманих працівників перед роботодавцями, і лише 12% виступають за посилення прав роботодавців у відносинах з найманими працівниками.

57% опитаних підтримують стримування споживчих цін і комунальних тарифів за рахунок підвищення оподаткування великого бізнесу, “олігархів”, 15% підтримують обмеження втручання держави і виступають за те, щоб вони регулювалися ринком.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua