0 800 307 555
0 800 307 555

Дві третини фінкомпаній на ринку не працюють — НБУ


Дві третини фінкомпаній на ринку не працюють — НБУ

Станом на сьогодні на фінансовому ринку діють 1400 фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців.

За даними НБУ, дві третини усіх учасників небанківського ринку фактично не працюють, тобто залишаються неактивними.

Найбільша частка «сплячих» установ серед фінкомпаній-гарантів та фінкомпаній-лізингодавців. Частка активних компаній становить лише 6% та 2% відповідно.

Читайте також: Нацбанк підрахував учасників фінансового ринку

Так 7% фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців (104 з 1400) не подали Нацбанку звітність за перший квартал 2021 року, що є базовим обов’язком установ, які надають фінансові послуги, завдяки якому регулятор має можливість оцінити фінансовий стан компанії.

Ще 5% компаній подали звітність з порушеннями – не у повному обсязі або з некоректною інформацією. Водночас кількість таких установ суттєво зменшилася. Ще у III кварталі 2020 року 15% компаній допустили порушення у звітності.

Низка фінкомпаній та ломбардів потребують докапіталізації. А саме 25 установ – 19 фінкомпаній та 6 ломбардів – не дотримувалися нормативу власного капіталу за підсумками I кварталу 2021 року. Йдеться про докапіталізацію на суму 118 млн грн.

Обсяги кредитування небанківськими установами зростають. Фінансові компанії у першому кварталі уклали майже 4 млн кредитних договорів на загальну суму близько 27 млрд грн. Це на 17% більше, ніж роком раніше. Ломбарди ж прокредитували на суму 4,2 млрд грн. Це «плюс» 5% до показників першого кварталу торік.

Нацбанк у червні вперше застосував санкції до фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців, а саме – тимчасово зупинив ліцензії 36 учасникам ринку за неподання звітності за перший квартал. Захід впливу застосований до 19 фінкомпаній, 13 ломбардів та 4 лізингодавців.

Усі установи повинні усунути порушення до 30 червня 2021 року, а також подати звіт про їх усунення та документи, що це підтверджують. Водночас зазначені учасники ринку втратили право укладати нові договори про надання фінпослуг та договори, які збільшують зобов’язання цих компаній.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua