0 800 307 555
0 800 307 555

Держгеокадастр спростив вирішення суперечок щодо земельних кордонів


Держгеокадастр спростив вирішення суперечок щодо земельних кордонів

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) затвердила документ, який спрощує вирішення проблемних питань щодо погодження меж земельних ділянок.

Відповідний документ підписав перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.

За його словами, в Україні навіть виникла окрема категорія суперечок — не з приводу кордонів, а щодо їх погодження.

«Узгодження кордонів вже тривалий час в Україні є формалізованою процедурою, яка суттєво обтяжує виготовлення документації із землеустрою, одночасно не виконуючи свого призначення запобігти існуванню межових спорів. Перенести акцент з форми на зміст в цьому питанні покликаний Закон № 1423», — сказав експерт.

У документі зазначається, що форма та порядок складання передбачених Законом № 1423 відомостей про встановлені граничні знаки спеціально законодавством не регламентуються. Такі відомості можуть відображатися в довільній формі, що ідентифікує місцезнаходження знаків і містить їх опис.

Відповідно до статті 106 Земельного кодексу України в редакції Закону України № 1423, граничними знаками можуть бути природні або штучні споруди та рубежі (річки, струмки, канали, лісосмуги, рослинні смуги, дерева, стежки, рови, стіни, паркани, огорожа, дорожні споруди, бетонні або металеві стовпи, плити, моноліти, каміння та інші споруди), що збігаються з межею земельної ділянки або спеціально встановлюються на ній. Граничні знаки на водних об’єктах не встановлюються.

Якщо межі земельних ділянок на місцевості збігаються з природними або штучними лінійними спорудами і раніше встановленими кордонами, знаки можуть не встановлюватися.

Нагадуємо, що про всі зміни щодо ринку землі ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua