0 800 307 555
0 800 307 555

Понад 6 мільйонів гектарів земель потрібно консервувати — Лещенко


Понад 6 мільйонів гектарів земель потрібно консервувати — Лещенко

Внаслідок деградації земель, зокрема через водну ерозію, понад 6 мільйонів гектарів потребують консервації.

Про це міністр агрополітики Роман Лещенко розповів під час форуму «Україна 30. Екологія».

«Або ми переоснащуємося і відповідаємо сучасним викликам екологічних загроз, або сільське господарство України втрачатиме свої лідерські позиції. Сьогодні 2/3 нашої території фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства», — розповів він.

Читайте також: Названо ціну оренди землі в різних областях України

Критичними для землеробства є липень та серпень, а у деяких областях торік впродовж чотирьох місяців взагалі не було опадів. Особливо ризикованим Лещенко назвав південь України.

Для боротьби з глобальними кліматичними змінами Мінагрополітики виводитиме з обігу деградовані землі. Їх законсервують для відновлення виснажених ґрунтів через механізм залуження, заліснення або ренатуралізації.

Одним із пріоритетів Мінагрополітики також є відновлення зрошувальних систем із метою збереження та раціонального використання запасів вологи в ґрунтах.

Лещенко пояснив, що наразі понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації.

«Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У нашому законопроекті 2194 він прописаний, і найближчі 3 місяці Кабінет міністрів України ухвалить відповідну постанову. Відбуватиметься консервація землі на основі аналізу ґрунтів, супутникового моніторингу», — сказав Лещенко.

Крім того очільник Мінагро зазначив, що Україна наразі є найбільшим експортером органіки в Європу. Для того, аби ним залишатися, потрібно розширювати органічні землі, для чого передбачили відповідну державну підтримку.

За його словами, наступного року відомство планує збільшити підтримку для органічної продукції у кілька разів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua