0 800 307 555
0 800 307 555

Скасування нульової ставки акцизу для ВЕС і СЕС спровокує арбітражі інвесторів проти України — думка


Скасування нульової ставки акцизу для ВЕС і СЕС спровокує арбітражі інвесторів проти України — думка

Позбавлення виробників електроенергії з енергії сонця і вітру нульової ставки на сплату акцизного податку спровокують інвесторів в такі об’єкти ВДЕ-генерації ініціювати нові арбітражні процеси проти України, вважає Юрій Кубрушко, керуючий партнер консалтингової компанії Imepower, що працює в тому числі на ринку «зеленої» енергетики.

«Ініціативи уряду щодо усунення пільг для СЕС і ВЕС зі сплати акцизного податку на „зелену“ електроенергію посилюють кризу в галузі ВДЕ і провокують інвесторів починати арбітражні процеси проти України, позаяк вони ще більше втрачають надію на виконання державою своїх обіцянок і дотримання чинного законодавства», — сказав він в коментарі інтернет-порталу «Енергореформа», підкресливши, що Modus Energy International вже почала повноцінний арбітраж проти держави через зниження «зелених» тарифів.

За його словами, проект змін до податкового кодексу, схвалений в середу урядом, згідно з яким пропонується вилучити е/е ВЕС і СЕС з групи підакцизних товарів, що не підлягають сплаті цього податку, а відповідно встановити для них ставку в розмірі 3,2%, фактично означають подальше зниження зелених тарифів і рестроспективну зміну законодавства.

Він зазначив, що тим самим держава порушує гарантії інвесторам в ВДЕ про недопущення погіршення умов їхньої роботи.

«Коли минулого року дві ВДЕ-асоціації підписали меморандум з прем’єром і головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), а парламент прийняв відповідний закон № 810, були надані чіткі гарантії, що подальшого погіршення умов роботи ВДЕ не буде», — підкреслив Кубрушко.

Разом з тим він звернув увагу, що майже через рік після прийняття закону рівень оплати за електроенергію першого кварталу 2021 року становить 93% замість гарантованих урядом 100%, а старий борг погашений на рівні 26% (сплачено 5,9 млрд грн боргу) замість передбачених на кінець першого кварталу 55%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua