3428
Не 6,99: «Нафтогаз» оприлюднив річний тариф на газ
— Енергетика
Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” оприлюднила фіксований річний тариф на газ.
Про це повідомляється на сайті ГК “Нафтогаз України”.
“Відповідно до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, компанія ГК «Нафтогаз України» з 1 травня 2021 року автоматично переводить клієнтів на новий річний тарифний план – «Фіксований»”, – сказано в повідомленні.
Ціна. Відтак, ціна на блакитне паливо від ГК «Нафтогаз України», яку компанія встановлює з 1 травня 2021 року і до 30 квітня 2022 року, дорівнює 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки).
“Як і раніше, клієнти мають сплатити лише за спожитий об’єм газу за фіксованою ціною до 25 числа кожного місяця. Новий тарифний план доступний для отримувачів пільг та субсидій”, – кажуть у компанії.
«Нафтогаз» також працює над тим, щоб у червні презентувати більше пропозицій на ринку – сезонні тарифні плани та газові пакети.
Ціна на газ для клієнтів ПОН:
- ГК «Нафтогаз України» як постачальник «останньої надії» (ПОН) забезпечує газом побутових клієнтів, які раптово втратили постачальника;
- ціна на газ для клієнтів ПОН у травні становитиме 9.57 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки);
- надалі такі клієнти мають обрати ринкову газову компанію та заключити з нею договір, щоб отримати вигідніші ціни.
Як приєднатись до ГК «Нафтогаз України»:
- подати заявку онлайн – на сайті gas.ua або у веб-версії Приват24, або офлайн – у відділеннях банку ПУМБ та мережі Ощадбанку;
- для оформлення заявки клієнту потрібно заповнити коротку форму та надати кілька документів: паспорт, ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла, а також вказати EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта).
У «Нафтогазі» кажуть, що основними чинниками підвищення цін на газ в Україні є зростання ціни на природний газ у Європі – на травень вартість природного газу на європейських хабах сягнула майже 9 грн/куб.м в еквіваленті.
Зростання цін є наслідком кількох чинників:
- по-перше, підвищеного попиту на ресурс через низьку середньомісячну температуру – цьогорічний квітень був у середньому на 3 градуси холоднішим від кліматичної норми;
- по-друге, низькими запасами газу (станом на 22 квітня 2021 року підземні сховища Європи заповнені лише на 29%, порівняно з 2020 роком, це удвічі менше); по-третє, росту цін на емісію СО2 у Європі.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною