Парцхаладзе повідомив, чому 100 тисяч українських сімей не отримали квартири — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Парцхаладзе повідомив, чому 100 тисяч українських сімей не отримали квартири

Нерухомість
2184
У зв’язку з невдало розпочатою реформою ДАБІ на початку минулого року — близько 100 тисяч українських сімей не отримали квартири.
Про це на своїй сторінці написав Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, після круглого столу «Реформування системи архбудконтролю в Україні», організованого Комітетом ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України та КБУ.
«Цю одну з важливих проблем можна вирішити шляхом розумної дерегуляції та криміналізації порушень, коли всі учасники ринку на кожному етапі будуть нести фінансову і кримінальну відповідальність», — зазначив Лев Парцхаладзе.
Якщо в 2019 році ввели в експлуатацію 11 млн. м2 житла, то в 2020 введення зменшилося практично в два рази — близько 6 млн. м2. Тільки Київ минулого року ввів в експлуатацію в 4 рази менше м2, ніж у 2019.
Фактично вищезгадані цифри підтверджують те, що близько 150 млрд. грн у будівельній галузі – заморожені, а близько 100 тис. сімей — не змогли отримати своє житло.
Сьогодні держава не може регулювати роботу системи архбудконтролю. У законопроекті Мінрегіону щодо реформи ДАБІ прописано рішення — це поява нових приватних структур, за прикладом БТІ та приватних нотаріусів, які можуть перейняти на себе таку функцію. Це дасть здорову конкуренцію на ринку і відсутність корупції.
«КБУ глобально підтримує такий проект Закону і готова надавати свої пропозиції депутатській робочій групі з даного питання. Вірю, що якісній і необхідній реформі ДАБІ для українського будівельного ринку — бути», — підкреслив Президент Конфедерації будівельників України.
Згідно з результатами опитування Finance.uа, накопичити на власне житло за 1−3 роки можуть 10% наших читачів. За період 3−10 років назбирають на власне житло 27%. А 38% зможуть накопичити на власну квартиру більш ніж за 10 років. На жаль, 25% відповіли, що не зможуть накопичити на власне житло і за все життя.

Довідка Finance.ua:

  • На одну людину в Україні в середньому припадає 24,3 кв. м житлової площі. Це випливає з розрахунків Держстату.
  • За даними дослідження Global House Price Index компанії Knight Frank, Україна входить до ТОП-10 країн з найбільш помітним зростанням цін на житло.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас