Міжбанк: на валютному ринку в ці дні все непросто — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: на валютному ринку в ці дні все непросто

Валюта
701
Вівторок буде дуже цікавим днем на валютному ринку України.
Здавалося б, тестування рівня в 28 гривень за долар вже затягнулося, і бажання спекулянтів «розігріти» курс вище цього значення за фактом стикається з опором самого ринку. Ну не купують зараз навіть великі клієнти великих обсягів валюти, та й гривні у багатьох поки що навіть з урахуванням відшкодувань особливо не додалося. А це не дає спекулянтам головного — кінцевого покупця «розігрітої» валюти. Не надто активний попит і на готівковому ринку, що також не дає можливості зіграти на ньому «на підвищення». Знову ж таки аграрії починають входити у формат весняних польових робіт і активно почали продавати валюту під фінансування своїх витрат. Помітні і металурги. Крім цього, сьогодні аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. Після консультацій з первинними дилерами чиновники прибрали пропозицію паперів на 1148 днів і виставили на аукціон гривневі облігації на 500 млн грн на 91 день, папери на 343, 602 і 749 днів, а також доларові на 379 і 729 днів. Якщо аукціон пройде вдало — це також підстрахує гривню на міжбанку. Здавалося б, все для гривні добре і ринок відносно стабільний.
Але є два фактори, які можуть зіпсувати цю ідилію. Перший — це зростання активності клієнтів перед звітною датою. До кінця місяця залишилося всього два робочі дні, і компанії починають поспішати закривати свої операції на 1-е число, зокрема і валютні. Це може призвести до зростання попиту на валюту і на тлі заходу на рахунки експортерів всіх сум відшкодувань ПДВ, що залишилися, — здатне порушити крихку рівновагу попиту і пропозиції на міжбанку.
І другий фактор, досить небезпечний для ринку — це те, що стануть робити з ресурсами одержувачі завтрашніх коштів від погашень валютних ОВДП (сума погашення $ 325,2) і відсотків, одержуваних за п’ятьма випусками гривневих паперів. Основне питання не в тих сумах, які отримають держбанки — ці кошти вони перевкладуть в нові облігації, а в тих грошах, які отримають нерезиденти. Саме ці ресурси здатні істотно впливати на співвідношення попиту і пропозиції на торгах в найближчі дні і таким чином — на курсовий тренд в період 31 березня і 1 квітня. Причому це може вплинути не тільки в бік зростання котирувань, але і в бік їх зниження, якщо нерезиденти вирішать продавати долари, отримані від погашення валютних облігацій. Тому певна інтрига — куди підуть ці кошти іноземців — поки що зберігається. І це зробить міжбанк вельми цікавим як для спостерігачів, так і для самих учасників торгів. Тому треба пам’ятати, що сьогодні нерезиденти не тільки візьмуть участь в аукціоні Мінфіну, а й почнуть підготовку до освоєння тих ресурсів, які вони отримають завтра у вигляді погашення доларових облігацій і відсотків за гривневими паперами.
За нашими прогнозами, обсяг операцій на міжбанку 30 березня не перевищить $ 155−180 млн при здійсненні до 440−530 угод. Якщо курс продовжить дрейфувати в межах 28 гривень за долар — НБУ постарається в перебіг торгів не втручатися.
Котирування міжбанку, за нашими прогнозами, 30 березня будуть в межах: долар — коридор 27,80 — 28,05 грн, євро — коридор 32,70 — 33,05 грн.
Курс долара на міжбанку — графік:
Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 27,91 / 27,93
Євро — 32,78 / 32,80
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас