0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ додав п'ятий банк для зберігання і видачі своєї готівки


НБУ додав п'ятий банк для зберігання і видачі своєї готівки

АТ «УкрСиббанк» стало п’ятим банком, який зможе здійснювати операції з запасами готівки Національного банку України (НБУ).

Як повідомляє прес-служба регулятора, банк буде забезпечувати інші фінустанови в регіонах готівкою, приймати від них її надлишки і зношені гроші.

Відповідне рішення прийняло правління Нацбанку 2 березня 2021 року. Перед цим УкрСиббанк письмово звернувся до НБУ про намір стати уповноваженим банком по зберіганню запасів готівки регулятора і надав всю необхідну інформацію.

Зокрема, УкрСиббанк має 30-річний досвід роботи з організації касового обслуговування і більше 22-річний досвід перевезення валютних цінностей та інкасації з використанням найсучасніших технологій.

Крім цього, банк має розгалужену мережу відокремлених підрозділів на території України, зокрема, має касові центри в Запоріжжі, Дніпрі, Черкасах, Харкові, Ужгороді, Одесі, Львові, Вінниці.

Завдяки розширенню мережі уповноважених банків НБУ продовжить делегувати банкам частину функцій, які він сьогодні виконує в регіонах, в рамках реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні.

«Це дасть можливість поступово переходити від частково делегованої моделі організації готівкового обігу, що зараз існує в Україні, на делеговану модель», — зазначають в НБУ.

Суть делегованої моделі організації готівкового обігу полягає в тому, що Національний банк делегує частину функцій, які він виконує в регіонах, іншим учасникам ринку — банкам і Cash-in-Transit (ЗВТ) компаніям.

На сьогоднішній день функції зберігання запасів готівки Національного банку і здійснення операцій з ними в усіх регіонах країни виконують підрозділи чотирьох уповноважених банків: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua