0 800 307 555
0 800 307 555

Повноцінний локдаун може врятувати Україну, але є умова, - Фурса


Повноцінний локдаун може врятувати Україну, але є умова, - Фурса

Україну міг би врятувати повноцінний локдаун, але за умови певних домовленостей на міжнародній арені.

Про це сказав фінансовий аналітик Сергій Фурса в інтерв’ю “Телеграф”. Він також роз’яснив, хто і чому найбільше страждає від карантину вихідного дня.

“Є вихід у вигляді повноцінного локдауну. Ви питаєте, що б я зробив? Я б не посварився з МВФ, щоб у мене були в достатній кількості гроші для підтримки бізнесу під час другого локдауну. А влада сама вплуталася в ситуацію, коли немає хорошого рішення”, – уточнив він.

На думку експерта, від карантину вихідного дня сильно страждає сектор послуг.

“Це так званий третинний сектор економіки, який в Україні становить близько 60% ВВП. Велике місце там займає сектор торгівлі, але він карантинними обмеженнями блокується частково”, – сказав Фурса.

При цьому, на думку фінансового аналітика, зміщення походів по магазинах на будні дні відчутно не вплине на падіння торгового і сервісного бізнесу.

“…У ТРЦ на вихідні припадає 50% виручки. Припустимо, частина цієї виручки зрушиться на будні. Ви збиралися йти на шопінг в суботу, але йдете тепер в четвер-п’ятницю. Масового зсуву все одно не буде – не всі зможуть так переносити свої походи по магазинах. Тому цілком очевидні втрати в 30-40%. Напевно, приблизно такі ж цифри і в ресторанному бізнесі”, – уточнив він.

Жодних оптимістичних прогнозів для економіки країни на сьогоднішній день Фурса не назвав.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua