0 800 307 555
0 800 307 555

Плюси мікрокредитування: список основних переваг і невелике порівняння з умовами банків


Плюси мікрокредитування: список основних переваг і невелике порівняння з умовами банків

За рік українці беруть в середньому 380 тисяч мікрокредитів (приблизний показник за 2019 рік). Сфера мікрокредитування, що сформувалася порівняно недавно, зараз надає дуже затребувані послуги: через йдучі одна за одною кризи, фінансові проблеми можуть виникнути навіть у людей, що мають стабільну роботу і непоганий дохід.

У подібних ситуаціях варто добре розуміти, коли і куди краще звертатися. Наприклад, за кредитом на велику суму і на довгий термін – варто йти в банк. А ось якщо потрібна невелика сума, і повернути її ви точно зможете в найближчі тижні (або навіть дні), то краще звертатися в МФО. Розповімо, чому саме вони такі хороші.

Швидке оформлення мікрокредиту

Один з головних плюсів: оформлення кредиту в МФО займає в рази менше часу, ніж оформлення в банку.

Додамо фактів: в Кредит7 можна отримати кредит онлайн протягом 1 години. Стільки часу піде на всю процедуру – починаючи з моменту, коли ви реєструєте особистий кабінет на сайті. І це тільки при першому зверненні – якщо ви повторно захочете взяти кредит в МФО, в якій вже його отримували, кожна наступна процедура займатиме 20-40 хвилин часу (тому що ваші документи вже є в базі цієї компанії, і вони вже перевірені).

Тепер порівняйте: щоб отримати найменшу суму в банку, ви витратите в кращому випадку 2-3 робочих дні. При дуже сильному везінні можна вкластися і в 1 робочий день, але на практиці це практично нереально зробити.

Можливість оформити кредит онлайн

Один з головних мінусів кредитування в банку: вам обов’язково доведеться йти до відділення особисто. Через сайт можна подати тільки попередню заявку, і якщо її схвалять – для продовження потрібно буде з’явитися до найближчої філії, причому тільки в робочий час. Винятки робляться тільки для тих клієнтів, які:

 • отримують зарплату в тому банку, в якому хочуть взяти кредит (бо в цьому випадку банк знає, скільки ви заробляєте);
 • звертаються в той банк, де вже брали кредит, причому робили це нещодавно (найкраще протягом року, не пізніше).

У МФО таких складнощів немає: будь-який клієнт може оформити кредит онлайн. Перебувати при цьому ви можете в якому завгодно місті, або навіть не в місті – аби Інтернет був, і картка для отримання грошей була при вас.

Відсутність прихованих комісій

Оформлюючи кредит в банку – будьте готові до того, що з вас візьмуть додаткові комісії. Їх може бути чимало: за переведення в готівку кредитних грошей, за дострокове погашення, за погашення частинами, за погашення певними способами, за прискорений розгляд, за ненадання якихось документів – ось тільки найосновніші з причин, за якими банк змушує платити.

У МФО такого немає: є щоденна ставка, і все. Звичайно, в разі прострочення будуть стягуватися штрафні відсотки, але схема їх розрахунку теж проста. Єдине, що доведеться заплатити зверху (крім відсотків по кредиту) – це комісія з вашої банківської картки, коли ви захочете перевести в готівку гроші, і комісія за переказ, коли ви будете погашати кредит.

Мінімум вимог до клієнта

Відкрийте умови кредитування в будь-якому банку – і побачите немаленький список того, що клієнт повинен. Поки його прочитаєш і зрозумієш все вимоги – в МФО вже можна встигнути кредит оформити.

А все тому, що вимог там набагато менше. Основні з них (на прикладі МФО Кредит7):

 • вік – 18 років і старше;
 • офіційне працевлаштування – не потрібно;
 • немає прострочених відкритих кредитів (мати діючі кредити в будь-яких інших компаніях ви можете, головне – щоб по ним своєчасно вносилися платежі).

Такий лояльний підхід дозволяє майже кожному громадянину України отримати фінансову допомогу, якщо вона раптом знадобиться.

Мінімум бюрократії і вимог до документів

На додаток до попереднього пункту варто згадати і цей. У МФО від вас потрібні тільки 2 документа: паспорт та ідентифікаційний код.

У банку обов’язково зажадають як мінімум ще довідку про доходи, ще й звернуть увагу на суму, яка буде в ній зазначена. І це проблема: в нашій країні мільйони громадян або взагалі не працевлаштовані офіційно, або їздять на заробітки за кордон (знову-таки довідку там не візьмеш), або працевлаштовані офіційно, але «біла» зарплата у них занижена (тобто в документах вказана невелика сума, а інша частина доходу видається «в конверті»).

Виходить, що довідку в банк можуть надати далеко не всі клієнти. А значить – їм або не видадуть кредит взагалі, або видадуть, але:

 • погіршать умови кредитування;
 • зменшать суму;
 • зажадають надати поручителя.

На додаток до цього в банку сам процес оформлення позики більш бюрократизований. Ваша заявка пройде кілька етапів перевірок. Кожен – займає час, і на кожному можуть причепитися до якогось нюансу. Все це і ускладнює сам процес, і робить його набагато більш тривалим, і знижує ймовірність на схвалення кредиту.

У МФО ж подібних проблем немає: вся процедура максимально проста, і включає мінімум етапів.

Вигідні умови видачі мікрокредиту

Зараз читач може недовірливо усміхнутися: як же, адже в МФО високі відсотки!

Дійсно, якщо порівнювати голі цифри – то в банку кредит обходиться дешевше. Але крім ставок потрібно порівнювати і додаткові умови.

В першу чергу – різницю в самому типі послуг. МФО видає мікрокредити швидко, цілодобово, на карту, не висуваючи великого списку вимог до клієнта. Це дозволяє отримувати гроші майже моментально (в порівнянні з банками). Але при цьому можна взяти тільки невелику суму і на короткий термін. Таке може стати в нагоді при якихось термінових витратах – на кшталт візиту до лікаря або покупки нового смартфона замість зламаного. За таку терміновість і простоту видачі клієнти і платять підвищений відсоток.

У банку ж вам можуть видати більше грошей, на більш тривалий термін, за меншою ставкою, але зате ви заплатите за це своїм часом. І це ще за умови, що ви відповідаєте всім вимогам банку – інакше кредит вам просто не дадуть.

Що стосується цифр – давайте порівняємо, скільки ви переплатите:

 • отримуючи в МФО 5000 Грн під 1.1% в день на 15 днів – ви заплатите 825 грн у вигляді відсотків;
 • отримуючи 20 000 грн в банку під 60% річних на 3 місяці (а це мінімальні умови: менше грошей і на менший термін в банку просто не дадуть, швидше за все) – ви заплатите 3000 грн у вигляді відсотків, не рахуючи додаткові комісії.

І ще один аргумент на користь МФО: все нові клієнти часто отримують кредити під 0.01%. Тому якщо ви в перший раз звертаєтеся за мікрокредитом – то переплата у вас складе кілька десятків гривень.

Регуляція діяльності МФО з боку держави

Раніше по Інтернету ходили страшилки про людей, які брали мікрокредити, і через них влазили в фантастичні борги. І такі випадки дійсно реальні (але не тільки в Україні, а й в інших країнах).

Але подібне давно залишилося позаду, ще в «дев’яностих» і «нульових», та й займалися таким не всі компанії, а лише мала їх частина, яка і зіпсувала репутацію всієї галузі. Починаючи приблизно з 2010-2012 років держава все жорсткіше і жорсткіше стежить за МФО, і не допускає подібних випадків. Зараз кожна мікрокредітна організація повинна мати ліцензію Нацкомфінпослуг, яку не так-то просто отримати і дуже легко втратити. Крім цього є ще просто репутація, яку теж легко зіпсувати – адже через Інтернет кожен бажаючий може нагуглити відгуки і дізнатися, чи чесно працює якась компанія, чи ні.

Тому сучасні МФО працюють так само чисто і прозоро, як і банки, і звертатися в них можна спокійно.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Credit7
Опитування
В Контексті Finance.ua