Експерт розповів, чому накопичення пенсій може стати черговою аферою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт розповів, чому накопичення пенсій може стати черговою аферою

Казна та Політика
3099
Ризик того, що держава в майбутньому не зможе виплачувати пенсії дійсно існує.
Про це у коментарі Главреду розповів кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.
За його словами, справжня причина дефіциту Пенсійного фонду полягає в економічному занепаді та безробітті.
“Кількість людей, які сплачують кошти в Фонд соціального страхування, значно поступається кількості пенсіонерів. Щоб врятувати ситуацію, треба відновити економічне зростання та створити мільйони робочих місць. Без цього дійсно держава не зможе виплачувати пенсії навіть скоріше ніж через 15 років. І у разі неспроможності сплачувати пенсії, у в зоні ризику опиняться практично всі громадяни, у тому числі й ті, хто вже отримує пенсію”, – вважає Хмелевський.
На думку експерта, за таких умов пенсії можуть зберегти хіба що для держслужбовців. “Всім іншим доведеться виживати, хто як зможе”, – додав експерт.
Хмелевський зазначає, що накопичувальна пенсійна система, запровадження якої наразі активно обговорюють, жодним чином не забезпечить людей гідними пенсіями, а може обернутися черговою аферою.
“Накопичувальна пенсійна система передбачає щомісячні відрахування із зарплати працівників, тобто доходи громадян зменшаться. Розглядаються різні суми відрахувань в основному на рівні 2-7 %. Неважко підрахувати, що таких відрахувань, навіть за 35 років трудового стажу, не вистачить на пристойну пенсію. Крім того, існують ризики втрати накопичень. Зокрема, держава може через декілька років, коли на накопичувальних рахунках назбираються чималі кошти, перерахувати їх в загальний Пенсійний фонд. Подібне вже трапилося в Угорщині та Росії”, – розповідає економіст.
Для держави запровадження накопичувальної пенсійної системи теж обернеться втратами. “Планується створення низки державних структур для організації ведення накопичувальних рахунків, підбору та регулювання діяльності керуючих компаній, тощо. Це потягне додаткові витрати бюджетних коштів в розмірі декількох мільярдів гривень щороку”, – резюмує Хмелевський.
Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Денис Шмигаль попередив про нестачу грошей на пенсії через 15 років.
За матеріалами:
Главред
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас