0 800 307 555
0 800 307 555

У 4 кварталі 2020 року гривня не повинна перевищити рівень 30 грн/долар - фінансисти


У 4 кварталі 2020 року гривня не повинна перевищити рівень 30 грн/долар - фінансисти

У 4 кварталі 2020 року гривня буде коливатися у вузькому діапазоні і не повинна перевищити рівень 30 грн/долар.

Про це заявили учасники круглого столу “Які ризики для гривні несуть осінь-зима 20/21”.

“Якщо все буде добре, то курс може бути 27 грн/долар. Якщо все піде за негативним сценарієм, то я не думаю, що курс буде значно вище 29 грн/долар”, – заявила начальниця управління казначейства Банку Форвард Наталія Шишацька.

“Наш базовий сценарій передбачає, що в нас не буде наступного траншу МВФ до кінця цього року. І ми очікуємо, що курс буде в діапазоні 29-30 грн/долар. Це не так вже й багато по відношенню до поточного рівня курсу”, – у свою чергу підкреслив голова департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук.

Чому кеш знову в моді. Прогноз курсу валют

“Ми очікуємо погіршення умов торгівлі, зокрема розгорнеться ситуація з цінами на ринку металургійної продукції та руди. Крім того, ситуація з урожаєм зернових цього року трохи гірше, ніж в минулому. Зараз ми очікуємо врожай 70-72 млн т, а Мінекономіки прогнозує 68 млн т, що менше торішніх 75 млн т. Через це зменшиться виручка аграріїв”, – пояснив він.

За його словами, на валютний курс гривні вплинуть і витрати держбюджету.

“Ми очікуємо в IV кварталі досить істотні бюджетні витрати. Враховуючи відсутність значних валютних надходжень, це буде тиснути на обмінний курс як через канал імпорту, так і канал купівлі валюти населенням і менші обсяги продажу.

Плюс невизначеність, пов’язана з місцевими виборами, невизначеність щодо подальшої долі програми МВФ. Це буде створювати негативний фон”, – сказав Ніколайчук.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливаннях на Youtube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua