0 800 307 555
0 800 307 555

У ПФУ назвали умови для отримання пільгової пенсії


У ПФУ назвали умови для отримання пільгової пенсії

Право на пенсію за віком на пільгових умовах мають українці, які працювали на підприємствах з особливо шкідливими і тяжкими умовами праці.

Згідно із законодавством, вони мають можливість вийти на заслужений відпочинок раніше за інших, повідомляє ПФУ.

У Пенсійному фонді зазначили, що отримувати пільгову пенсію мають право громадяни:

  • після досягнення ними 50 років, за наявності страхового стажу в 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на “шкідливих” роботах;
  • 20 років у жінок, з них не менше 7 років і 6 місяців на зазначених роботах.

Друга категорія громадян – ті, кому виповнилося 55 років, і хто має стаж 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років і 6 місяців на зазначених роботах, і 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

При цьому, не завжди українці, які півжиття пропрацювали, наражаючи своє здоров’я на небезпеку, можуть домогтися нарахування пільгової пенсії – органи пенсійного забезпечення відмовляють у призначенні пенсії.

Свої права пенсіонери можуть відстоювати в суді. Однак, уряд незабаром планує скоротити кількість категорій пенсіонерів, які матимуть право на отримання пільгової пенсії.

Так, ті громадяни, для яких законодавством передбачено право виходити на пенсію за “вислугою років” до досягнення загального пенсійного віку, не зможуть отримувати пенсію, одночасно працюючи.

Довідка Finance.ua:

  • З 1 липня Пенсійний фонд запровадив сервісну послугу “автоматичне призначення пенсії”. Сервіс дозволяє завчасно надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію.
  • Щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень пенсіонерам у віці від 75 до 80 років виплачуватимуть з 1 липня 2021 року.
  • Народний депутат України від фракції «Слуга народу», голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова розповіла деталі підвищення пенсійного віку в Україні. За словами Третьякової, в Україні до 2030-2040 років менше половини пенсіонерів матимуть достатній страховий стаж для того, щоб піти на пенсію в 60 років – іншим доведеться працювати до 63 і 65 років.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua