0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ пропонує уряду частково компенсовувати відсотки за іпотеками


НБУ пропонує уряду частково компенсовувати відсотки за іпотеками

Національний банк пропонує уряду ввести часткову компенсацію відсоткової ставки за іпотекою.

Про це повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в пресслужбі регулятора.

Читайте також: Як формується ставка за іпотечними кредитами в банках

“Для більшої частини позичальників, зокрема для молодих сімей без довгої позитивної кредитної історії, кредити за ставкою в 10% усе ще не завжди доступні, хоча вони вже є на ринку… Пропоновані НБУ заходи передбачають часткову компенсацію відсоткової ставки за іпотечними кредитами або часткове покриття державою кредитних ризиків банків”, – зазначено в повідомленні.

При цьому уточнюється, що іпотеку під 10% банки частіше пропонують давнім клієнтам із високим рівнем надійності, який визначається внутрішніми методиками фінустанов.

“Потрібно розуміти, що через високі ризики банки неохоче йдуть у цей сегмент”, – пояснила пресслужба.

У повідомленні зазначено, що механізм застосування програми для активізації іпотечного кредитування має передбачати достатньо заходів щодо мінімізації ризиків для фінансової стабільності, оскільки залишаються актуальними проблеми наявності “прогалин” на ринку нерухомості в частині захисту прав інвесторів і кредиторів.

Водночас така програма могла б дати додатковий імпульс зниженню вартості іпотеки до більш доступного рівня, додали в пресслужбі.

Довідка Finance.ua:

  • Банки видали іпотечних кредитів під 10% річних на 329,2 млн гривень.
  • У Мінекономіки анонсували появу нових програм з кредитування середнього бізнесу, а також розширення програми іпотеки для громадян.
  • В Офісі українського президента розповіли про умови надання кредиту на житло. В середньому тривалість іпотечних кредитів становить від 10 до 30 років.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua