0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні ціни на яблука впали до п'ятирічного мінімуму


В Україні ціни на яблука впали до п'ятирічного мінімуму

Це найнижчий показник за останні 5 років. Про це повідомляє info.shuvar. На оптовому ринку «Шувар» (м. Львів) популярні сорти яблук продаються по 10-15 грн/кг, тоді як в перший день осені ціна на них становила 18-20 грн/кг.

“Є два фактори, які вплинули на таке різке падіння ціни: хороший урожай яблук і досить висока ціна на старті сезону. У першій декаді вересня на оптовому ринку “Шувар” реалізовано 1,25 тис. т яблук, це на 19% більше в порівнянні з минулим роком. Зараз українські аграрії збирають осінні сорти яблук, які мають невеликий термін зберігання, тому пропозиція збільшується, а ціни знижуються», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

Водночас в попередні 5 років в цей період яблука продавалися за ціною 8-10 грн/кг. Винятком був 2018 рік, коли яблука на «Шуварі» продавалися по 4-5 грн кг. Аналітики ринку «Шувар» не виключають, що ціни на яблука в цьому сезоні можуть бути нижчими. Водночас ситуація на ринку імпортних фруктів може підтримати ціни української продукції.

“Курс гривні знижується, тому імпортні фрукти дорожчають. До того ж незрозуміло, як імпортери працюватимуть в умовах карантину: чи буде відкритий внутрішній ринок для іноземних фруктів в сезон великого імпорту, який починається в жовтні. Все це говорить про досить непогані перспективи створення міцних відносин між українськими виробниками фруктів і трейдерами. Втім на імпортозаміщення можуть розраховувати тільки ті фермери, які можуть запропонувати українським трейдерам фрукти, якість яких не відрізняється від якості імпортної продукції. Таких фермерів в Україні з кожним роком стає все більше”, – зазначає Гетьман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua