0 800 307 555
0 800 307 555

Ігор Тинний: Як намагаються посіяти хаос і зруйнувати галузь відновлюваної енергетики (ВДЕ)


Ігор Тинний: Як намагаються посіяти хаос і зруйнувати галузь відновлюваної енергетики (ВДЕ)

Группа депутатів Верховної Ради внесла ініційоване нардепом Олександром Дубинським подання до Конституційного суду про нібито незаконність зелених тарифів. Завдання – посіяти хаос і зруйнувати галузь відновлюваної енергетики (ВДЕ), визнавши заднім числом неконституційними методи стимулюючого тарифоутворення, прийняті Верховною Радою ще 11 років тому.

Конечний бенефіціар нардепа Дубинського – олігарх Ігор Коломойський – нібито і зацікавлений в першу чергу в тому, щоб через свій «рупор» в Раді знищити зелену енергетику за схемою через Конституційний суд.

Крім того, сьогодні Коломойський продовжує заробляти сьогодні $ 1,2 млн на добу.

Наприклад, зовсім недавно ПАТ «Центренерго», при собівартості, як мінімум, 1,62 гривні (яку підтвердило офіційно Правління компанії, а насправді вона істотно вище) продало заводам Коломойського, через його посередників, електричну енергію по 1,07 грн. Прямі збитки державі – близько 2,5 млрд грн, відразу, тільки за один квартал поточного року. І це вже після того, як чиновники відрапортували про «повернення» ПАТ «Центренерго» під контроль держави.

В Україні електричну енергію має робити дешевше не адміністративний вплив, не призначення своїх людей в регулятор НКРЕКУ, а велика пропозиція цієї енергії, виробленої на сучасних нових електростанціях.

Однак вони (олігархи, – ред.) хочуть консервувати стару систему, тому що зараз контролюють державні станції, не вклавши в них ані копійки. Це, де-факто, ділове рейдерство з політичним прикриттям.

До чого ми так далі прийдемо і що ще скасуємо?

Українські та іноземні інвестори в ВДЕ закликають зовнішніх кредиторів України, старі демократії Європейського Союзу і Сполучені Штати і міжнародні фінансові організації звернути увагу на правовий і політичний тиск на цивілізований бізнес.

Ігорь Тинний, співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ)

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Архiви:2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua