НБУ дозволив всім банкам приймати зношені банкноти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ дозволив всім банкам приймати зношені банкноти

Казна та Політика
1456
Національний банк дозволив приймати і передавати зношені банкноти для дослідження до НБУ не лише уповноваженим банкам, але й усім іншим українським банкам.
Про це повідомляється на сайті регулятора. Постанова набуває чинності з 1 вересня.
“Національний банк України поліпшив взаємодію банків з клієнтами – фізичними та юридичними особами – під час роботи з готівкою”, – ідеться в повідомленні.
Що змінив регулятор:
  • уточнив визначення низки ознак зношення та пошкодження банкнот;
  • визначив, що приймати і передавати значно зношені банкноти для дослідження до центрального банку можуть не лише уповноважені банки, але й усі інші українські банки;
  • поширив на інкасаторські компанії вимоги, які раніше виконували тільки банки і які стосуються вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання в спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів;

Найкращі кредитні картки для зберігання грошей 💳

  • запровадив нову вимогу щодо організації та проведення банками та інкасаторськими компаніями навчальних заходів з метою підвищення рівня знань працівників, які працюють з готівкою, ознак справжності та платіжності банкнот (монет) національної валюти;
  • скасував норму про розсилання банкам Національним банком плакатів і буклетів із описом банкнот (монет), оскільки на сторінках офіційного Інтернет-представництва регулятора розміщується їх електронна версія.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк України з 11 березня почав відправляти гривневі банкноти на двотижневий карантин через пандемію коронавірусу.
  • За даними НБУ, найчастіше у 2019 році підробляли банкноти саме старого зразка – номіналом 500 гривень (2006 року) та 100 гривень (2005 року).
  • Наявні на банкнотах гривні елементи захисту дозволяють виявляти підроблені грошові знаки навіть при уважному візуальному та тактильному контролі без застосування спеціальних детекторів.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас