0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок нерухомості пожвавився: в червні 2020 року попит українців на первинку зріс на 15%


Ринок нерухомості пожвавився: в червні 2020 року попит українців на первинку зріс на 15%

У червні-липні 2020 року інвестиції українців в нове житло на початковій стадії будівництва зросли на 15% в порівнянні з показниками травня.

Про це розповіла директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу Polaris Home&Plaza Анжеліка Саакян.

За її словами, на середину липня близько 40% всіх придбань квартир припадає на початкові стадії будівництва: якщо готове тільки свайне поле або побудовано кілька перших поверхів. Більше 25% попиту сконцентровано на об’єктах, будівництво яких перебуває на “монолітному” етапі – зведення каркасу будівлі (від 6 до 12 місяців).

Водночас близько 20% припадає на об’єкти, де вже ведеться облаштування інженерних мереж, монтаж склопакетів, фасадні роботи (від 12 до 15 місяців), а попит на завершальних етапах будівництва становить тільки 15% від усього обсягу продажів.

Експерт прогнозує, що в найближчі два місяці активність покупців буде достатньо високою. Це позначиться на зростанні продажів на стартових етапах будівництва.

“В залежності від економічної ситуації в країні, в тому числі курсу національної валюти, а також стабільної вартості будматеріалів і будівельно-монтажних робіт, в серпні-вересні обсяг інвестицій в об’єкти на початкових стадіях будівництва в середньому по ринку може скласти до 45% від усього обсягу продажів”, – припускає Саакян.

Вона зазначає, що понад 70% від усього попиту на початкових стадіях будівництва припадає на об’єкти нових форматів, будівництво яких почалося в 2020 році і не зупинялося в період карантину: це перш за все багатофункціональні житлові комплекси, об’єкти форматів “місто в місті”, live- work-play.

В середньому по ринку зростання вартості 1 квадратного метра з моменту початку будівництва і до введення об’єкта в експлуатацію в об’єктах економ-класу досягає 22-25%, в об’єктах комфорт-класу – 30%, бізнес-класу – 35%. При цьому підвищений попит на об’єкти нових форматів (категорії комфорт+ і бізнес+) викликаний саме високою ліквідністю вкладень: до 50% за весь період будівництва.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua