Лівія знову оголосила форс-мажор на експорт нафти


Лівія знову оголосила форс-мажор на експорт нафти

Лівійська національна нафтова корпорація (NOC) знову оголосила форс-мажор на весь експорт нафти з країни.

“Національна нафтова корпорація Лівії беззастережно засуджує відновлення блокади експорту лівійської нафти і закликає Раду Безпеки ООН притягнути до відповідальності держави, відповідальні за це. NOC була змушена оголосити форс-мажор на весь експорт нафти з Лівії”, – йдеться в повідомленні корпорації.

Експорт лівійської нафти відновився в п’ятницю 10 липня з навантаження нафтового танкера в найбільшому порту Es Sider. Однак 11 липня збройні сили Халіфи Хафтара (KHAF) наказали припинити подальший експорт, змінивши свою позицію на переговорах. За інформацією NOC, інструкції про припинення виробництва було дано KHAF з боку ОАЕ.

“Це викликає глибоке розчарування, особливо після неодноразових заяв високопоставлених представників ОАЕ минулого тижня на підтримку міжнародних зусиль у відновленні видобутку нафти в Лівії. Вагнер і сирійські найманці наразі займають нафтовий порт Ес-Сідер, а Вагнер і суданські найманці перебувають у таборі в безпосередній близькості від нафтового родовища Шарара, перешкоджаючи поставкам лівійської нафти”, – йдеться в повідомленні.

NOC закликає всіх найманців піти з лівійських нафтових об’єктів.

“Ми високо цінуємо зусилля ООН і США щодо відновлення видобутку лівійської нафти і запобігання ескалації конфлікту”, – сказав глава NOC Мустафа Саналла. “Якщо ці зусилля зазнають невдачі, як, мабуть, і буде, повинні бути наслідки для дій ряду держав, які підривають заснований на правилах міжнародний порядок і руйнують Лівію. Вони становлять серйозну загрозу для Лівії і глобальної безпеки”, – зазначив Саналла.

“Позиція NOC під час переговорів була ясною: вона підтримує всі заходи щодо забезпечення прозорості державних фінансових механізмів і виступає проти будь-яких заходів, які підривають суверенітет Лівії. Відновлена ​​блокада демонструє нагальну необхідність кроків з підвищення фінансової прозорості, що супроводжують реформу безпеки на нафтових установках”, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua