0 800 307 555
0 800 307 555

"Кредит під 0%": НБУ попередив українців про шахрайства


"Кредит під 0%": НБУ попередив українців про шахрайства

Національний банк радить українцям з обережністю підходити до звернення до фінансових компаній, що надають кредити “під 0%”.

Про це заявила начальник управління захисту прав споживачів НБУ Ольга Лобайчук, передає пресслужба НБУ.

“Фішка кредитів “під 0%” – ця ставка може діяти всього тиждень. А після цього включаються штрафи, пеня, комісії та додаткові відсотки. Ви здивуєтеся, в зверненнях громадян ми зустрічали максимальну ставку по кредиту – 1702% річних”, – розповіла вона.

У чому проблема. У роботі зі зверненнями громадян є складність, оскільки людина самостійно підписала договір з такими умовами. Захистити права в такому випадку складно. Єдиний, хто може допомогти, це суд.

Також у Нацбанку закликають уважно читати договори і перевіряти всі умови кредиту.

Лобайчук зазначила, що з січня цього року в Україні запрацював захист прав споживачів фінансових послуг та НБУ почав активну роботу з банками, встановивши вимоги до реклами та інформації на сайті, які банки повинні будуть виконувати з вересня. Аналогічні вимоги розробляються до фінансових компаній.

До речі, на Finance.ua працює спеціальний сервіс для вибору кредитів. За його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам кредитний продукт.

Помічник з кредитів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua