Потрібен системний підхід до контролю за іноземними інвестиціями - Мінекономіки


Потрібен системний підхід до контролю за іноземними інвестиціями - Мінекономіки

В Україні повинен бути сформований системний підхід до здійснення контролю за залученням іноземних інвестицій.

Про це заявила заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Світлана Панаіотіді в рамках VI Ukrainian Antitrust Forum, повідомила прес-служба Мінекономіки.

«Скринінг впливу інвестицій на національну безпеку держави є критично важливим. У період трансформації Антимонопольного комітету України та сфери безпеки і оборони повинен бути сформований системний підхід до здійснення контролю за залученням таких іноземних інвестицій», – сказала Панаіотіді.

За інформацією Мінекономіки, в Україні на сьогоднішній день не існує спеціального законодавства, яке б регулювало здійснення скринінгу міжнародних інвестицій, що мають стратегічне значення для безпеки держави. Де-факто цю функцію контролю здійснює Антимонопольний комітет України, що, на думку міністерства, є неприродним щодо його повноважень.

Як зазначається, з метою регулювання цих питань і з огляду на кращі міжнародні практики, Мінекономіки разом з міжнародними партнерами розроблено проект Закону України «Про порядок здійснення іноземних інвестицій в суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України», реалізація якого передбачає: впровадження системи оцінки впливу іноземних інвестицій; запобігання концентрації іноземного капіталу в сферах, що мають стратегічне значення; надання підприємствам стратегічного значення можливість співпрацювати з інвесторами, що мають бездоганну ділову репутацію; забезпечення для іноземних інвесторів прозорого механізму оцінки впливу своїх інвестицій і узгодження договорів зі стратегічно важливими підприємствами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua