Вплив карантину: доходи бюджету в травні впали на майже 31 млрд грн (інфографіка)


Вплив карантину: доходи бюджету в травні впали на майже 31 млрд грн (інфографіка)

Згідно з оперативною інформацією Держказначейства доходи в травні впали на майже на третину в порівнянні з травнем 2019 року.

Про це пише “Ціна держави” на сторінці у FACEBOOK.

В абсолютних цифрах падіння склало 30,8 млрд грн. Загалом до бюджету у травні надійшло 73,4 мільярда гривень.

Тенденції, закладені в попередніх місяцях, посилюються. Скоротились доходи як на митниці, так і в податковій. У порівнянні з травнем 2019 митниця недобрала 8.9 млрд грн, відповідно падіння склало 32.8%. Податкові надходження скоротились на 4 млрд грн, або 8.5%. При цьому в травні відшкодування ПДВ склало 12 млрд грн. Це на 950 млн, або 7.3% менше, ніж у травні минулого року.

Значне падіння було зафіксоване по доходам інших відомств та міністерств. Справа у високій базі порівняння. Минулого року Національний банк України у травні перерахував до бюджету частину свого прибутку у розмірі 17.3 млрд грн. Цього року НБУ перерахував всю суму одним місячним траншем – у квітні. Відтак в травні надходжень від НБУ не було.

Нагадаємо, що в минулому місяці окрім доходної частини скорочувались і видатки. Поки немає детальної статистики про видатках за травень, є елементи зведеної статистики з початку року. Так, в січні-квітні видатки за загальним фондом державного бюджету кумулятивно були виповнені на 87,5%, а от в квітні-травні – на 83,4% від розпису звітного періоду. Втім, Мінфін запевнив, що усі соціальні видатки, видатки на оборону, на обслуговування боргу та дотації місцевим бюджетам в травні повністю профінансували.

Прогноз. Зазначені тенденції продовжаться і в червні. Незважаючи на послаблення карантину, яке розпочалось в травні, вплив карантину на економіку має відтермінований характер. Тому податкові та митні доходи, швидше за все, продовжать падіння. Більш детальний аналіз щодо виконанню бюджету у травні буде наприкінці червня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua