Судове блокування роботи банків хочуть заборонити


Судове блокування роботи банків хочуть заборонити

Банки не повинні ставати мішенню при перерозподілі активів.

Таку точку зору висловила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю.

«Що сталося з Промінвестом? Був примусовий продаж акцій на біржі, результати якого заблоковані рішенням суду. Цим самим рішенням ПІБу заборонено виконувати цілу низку операцій, в тому числі тих, які необхідно провести для здачі банківської ліцензії. Перший і найголовніший крок вони зробили – розрахувалися з вкладниками. Як тільки в судах будуть зняті заборони, банк продовжить згортатися», – говорить топменеджерка НБУ.

Катерина Рожкова розповіла, що представники НБУ обговорювали з депутатами профільного комітету необхідність виведення фінансових інститутів з-під такого удару.

«У різних людей можуть бути різного роду претензії, але не можна дозволяти рішеннями судів блокувати діяльність банку. Адже фактично це є вбивством кредитної установи. Добре, що ПІБ розплатився з вкладниками, тому рішення суду на ньому негативно не позначається, але якщо припустити, що подібна негативна практика буде регулярно використовуватися по відношенню до працюючих банків, це може привести до негативних наслідків для банківської системи і фінстабільності в цілому», – вважає вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua