Кількість кіберінцидентів за тиждень зросла майже в 12 разів - CERT-UA


Кількість кіберінцидентів за тиждень зросла майже в 12 разів - CERT-UA

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу в період з 20 по 26 травня зафіксувала 107,56 тис. кіберінцідентів, що майже в 12 разів більше в порівнянні з попереднім тижнем (9,05 тис.).

“Зростання кількості підозрілих подій практично в 12 разів зумовлене підключенням до системи нових клієнтів”, – пояснюють у Держспецзв’язку.

Згідно з його повідомленням, переважна більшість із зареєстрованих кіберінцидентів стосується виявлення нестандартних протоколів або подій (59%), спроб мережевого сканування (35%), виявлення мережевого трояна (2%), спроб отримання прав адміністратора (2%).

Водночас система захищеного доступу державних органів до мережі інтернет заблокувала 47 056 165 різних видів атак, що на 23,7% менше, ніж попереднього тижня. З них 98% – мережеві атаки прикладного рівня. Були також заблоковані 13 DDoS-атак (переважна більшість – на сайти Офісу президента України).

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA за вказаний період зареєструвала і опрацювала 3,377 тис. кіберінцидентів, що на 11,3% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість оброблених інцидентів належать до доменної зони UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується поширення шкідливого ПЗ (93% від загальної кількості) та фішингу (4%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua