Лібералізація ринку газу для населення поставить у центрі клієнта замість постачальника - топ-менеджер "Нафтогазу"


Лібералізація ринку газу для населення поставить у центрі клієнта замість постачальника - топ-менеджер "Нафтогазу"

Запланована з 1 липня 2020 року лібералізація ринку природного газу для побутових споживачів перемістить в центр клієнта замість постачальника, переконаний головний операційний директор – виконавчий директор по трансформації групи “Нафтогаз” Отто Ватерландер.

“Українець як клієнт повинен бути в центрі ринку. Він не повинен оббивати пороги газзбутів і регулятора, щоб розірвати або укласти договір, а навпаки – його поштова скринька має бути повна акційних листів про кращі умови, додаткові опції і знижки”, – написав він.

Топ-менеджер “Нафтогазу” нагадав, що український ринок газу істотно змінився за останні шість років: доступ до газотранспортної системи (ГТС) демонополізовано, десятки українських та іноземних трейдерів імпортують газ із Європи, сотні постачальників конкурують цінами та сервісом за українського клієнта.

“Але все це – в секторі промисловості і бізнесу. Тим часом українські домогосподарства досі закріплені за регіональними постачальниками. Через кілька суперечливих норм у правилах поставки газу українцям вкрай складно реалізувати своє право самостійно змінювати постачальника”, – зазначив він.

Ватерландер переконаний, що лібералізація ринку з подальшим стимулюванням ефективної конкуренції серед постачальників дозволить клієнту отримувати найнижчу ціну.

“Але замість логічного вирішення цього питання ми чуємо критику подальшого відкриття ринку газу для населення: нібито в разі зміни постачальника або українці припинять платити за газ, або нові постачальники виявляться недобросовісними. Світова практика показує, що ці проблеми вирішує вільний ринок – свобода вибору постачальника, конкуренція, поліпшення сервісних послуг для клієнтів. тобто, щоб українці отримали чесну і ринкову ціну газу, потрібна велика кількість гравців – як і на будь-якому ринку продуктів або послуг. Тільки за таких умов постачальник максимально гнучкий, економний, інноваційний і зручний для клієнта”, – підкреслив він.

За його словами, “Нафтогаз” готовий бути рушієм реформи ринку газу для населення, зокрема, взявши на себе роль постачальника “останньої надії”, який гарантує забезпечення газом будь-якого клієнта, що залишився без постачальника. Паралельно компанія буде сприяти збільшенню конкуренції в роздрібному сегменті всіх регіонів країни.

“Необхідно дозволити клієнту вільно і швидко – “в один клік” – переходити до нового постачальника. Всі операції, без додаткової присутності абонента, можуть між собою провести оператори газотранспортної і газорозподільної мережі, новий і попередній постачальники. Якщо промисловим клієнтам для переходу достатньо передати постачальнику EIC-код, цього має бути достатньо і для домогосподарства”, – зазначив Ватерландер.

Як повідомлялося, глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв в кінці квітня закликав енергорегулятора прискорити прийняття рішень, які знімуть обмеження по можливості зміни побутовими споживачами (населенням) постачальника газу.

За словами глави НАК, мова йде про скасування норми, яка не дозволяє змінити постачальника при наявності будь-якої заборгованості, що дає газзбутам перевагу в утриманні клієнтів, особливо в період карантину, коли у споживача може не бути доходу для оплати рахунків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua