Закон про фінансовий моніторинг: стисло про найважливіше


Закон про фінансовий моніторинг: стисло про найважливіше

Шановні клієнти!
Днями набув чинності новий Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 N 361-IX. Альфа-Банк Україна пояснює найважливіші новації та спрощення, що стосуються безпосередньо фізичних та юридичних клієнтів.

Відразу зауважимо, що зміни фінансового моніторингу не вплинуть на обслуговування існуючих клієнтів. Адже банк уже провів їхню ідентифікацію, розуміє історію надходжень та звичних витрат і звертатиметься за поясненнями лише у разі здійснення нетипових операцій.

Наводимо основні нововведення Закону, які стосуватимуться практично кожного клієнта банку:
Змінюється сума ліміту готівкового переказу, який можна здійснювати без ідентифікації – до 5 тисяч гривень на операції з поповнення готівкою через каси, термінали самообслуговування, банкомати з функцією прийому готівки та/або здійснення інших платежів. При цьому існуючі клієнти жодних змін не відчують! Вони вже ідентифіковані банком і можуть поповнювати свої рахунки через каси банку, термінали самообслуговування або банкомати на суму до 30 тисяч гривень на день, а через каси відділень – на будь-яку суму за умови підтвердження доходу, якщо сума готівкової операції становитиме 400 тисяч гривень і більше. Не зазнають змін і звичні для наших клієнтів перекази з картки на картку.
Перекази готівкою зі сплати комунальних послуг, оплати податків, штрафів, інших обов’язкових платежів та погашення заборгованості за кредитом клієнти можуть здійснювати на суму до 30 тисяч гривень без ідентифікації особи платника. Аналогічні платежі на суму від 30 тисяч до 400 тисяч гривень потребуватимуть ідентифікації клієнта, а від 400 тисяч гривень і більше – підтвердження джерел походження коштів.
Важлива перевага нового Закону – підвищення порогових операцій фінмоніторингу для обов’язкового звітування до 400 тисяч гривень і зменшення видів операцій та ознак, які підлягатимуть додатковому аналізу з боку банку. Зокрема, валютообмінні операції на суму до 400 тисяч гривень не вимагатимуть документа, що посвідчує особу, та не підлягають фінансовому моніторингу.
Проводячи ідентифікацію клієнтів – юридичних осіб банк зобов’язаний повідомляти Держфінмоніторинг про виявлені розбіжності між відомостями про кінцевих бенефіціарних власників клієнта, що містяться в Єдиному державному реєстрі, та інформацією, яку виявить банк під час належної перевірки клієнта.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Альфа-Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua