Єврокомісія прогнозує безпрецедентний економічний шок через наслідки пандемії COVID-19


Єврокомісія прогнозує безпрецедентний економічний шок через наслідки пандемії COVID-19

Весняний економічний прогноз Єврокомісії (ЄК), оприлюднений в середу, обіцяє в 2020 році “рецесію історичного розмаху”.

“Європа переживає безпрецедентний з часу Великої депресії економічний шок. Масштаби рецесії і обсяги відновлення будуть нерівномірними, оскільки вони залежать від швидкості, з якою можуть скасовуватися заходи ізоляції, від значення таких послуг, як туризм в кожній (національній) економіці, і фінансових ресурсів кожної країни”, – заявив член Єврокомісії з економіки Паоло Джентілоні.

На його думку, “такі відмінності є загрозою для єдиного ринку і зони євро, але спільні і рішучі дії на європейському рівні можуть дозволити її пом’якшити”.

“Ми повинні показати себе на висоті цього виклику”, – сказав єврокомісар.

Представляючи аналіз ЄК на прес-конференції в середу в Брюсселі, він назвав шість ключових висновків, що випливають з весняного прогнозу на 2020 рік.

По-перше, за його словами, “тепер зовсім ясно, що ЄС вступив у найглибший економічний спад у своїй історії”.

Очікується, що економіка ЄС в цілому скоротиться на рекордні 7,4% в цьому році, і на 7,7% в зоні євро. Член ЄК уточнив, що це більше, ніж в 2009 році, коли скорочення склало близько 4,5%.

“У 2021 році ми очікуємо відкочування на 6,1% в ЄС і на 6,3% в зоні євро. Цього недостатньо, щоб повністю компенсувати втрати нинішнього року”, – констатував Паоло Джентілоні.

По-друге, продовжив він, і рецесія, і відновлення будуть нерівномірними. За сукупними цифрами по ЄС і єврозоні ховаються значні відмінності між країнами.

По-третє, інфляція також буде значно слабшою. “Очікується, що цьогоріч споживчі ціни значно впадуть, що відображає різке ослаблення попиту, а також різке падіння цін на нафту”, – пояснив єврокомісар.

По-четверте, безробіття буде рости, хоча політичні заходи будуть прагнути обмежувати його зростання.

“Вплив пандемії буде відчуватися на ринку праці, що покладе край десятирічному періоду поліпшень”, – попередив Паоло Джентілоні.

По-п’яте, рішучі і необхідні політичні заходи “призведуть до зростання державного дефіциту і державного боргу в 2020 році”. Реакція держав на пандемію у вигляді фіскальних заходів, спрямованих на обмеження соціального і економічного збитку, неминуче призведе до помітного погіршення державних фінансів в цьому році у всіх державах-членах, роблять висновок в Єврокомісії.

По-шосте, Паоло Джентілоні вказав на ризики для найближчої економічної перспективи через те, що економічна активність в ЄС стрімко впала приблизно на третину. Такий шок призвів до ряду потрясінь попиту, пропозиції, промислового виробництва, інвестицій, торгівлі та потоків капіталу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua