НБУ прокоментував ситуацію за депозитними ставками


НБУ прокоментував ситуацію за депозитними ставками

У Національному банку України вважають, що, через відтік грошей українців з банківської системи після початку карантину, банки призупинили зниження ставок за депозитами.

Про це йдеться у щотижневому огляді банківської системи Нацбанку.

«У першій декаді березня відбувся злам тренду зростання строкових гривневих та валютних депозитів. Від пікових значень строкові гривневі кошти населення зменшилися на 2.5%, а валютні (у доларовому еквіваленті) — на 4.0%. Проте темпи відпливу були значно нижчими, ніж у перші дні криз 2008 та 2014 років», — йдеться у звіті.

Однак вже у квітні відтік грошей українців з банків припинився, а обсяги депозитів у банківській системі зріс на 1,4%. Валютні вклади продовжують знижуватися.


Інфографіка: НБУ

«Зниження вартості строкових гривневих вкладів, яке тривало з грудня 2019 року з середини березня загальмувало, відображаючи невпевненість вкладників», — йдеться у звіті НБУ.

Читайте також: У березні населення масово відкривало валютні депозити

Нацбанк зазначає, що наразі найбільші українські банки, попри незначний відтік коштів клієнтів, повністю платоспроможні та здатні впоратися з кризовим відтоком коштів клієнтів у найближчі 30 днів.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua