У Мінекономіки пояснили відтермінування земельної реформи до 2021 року


У Мінекономіки пояснили відтермінування земельної реформи до 2021 року

Відтермінування початку земельної реформи зумовлено ​​тим, що більшість фермерів зараз не мають можливості для інвестицій.

Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький в інтерв’ю сайту Главком.

«Мова йде про відкладення набрання чинності закону (“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. – Ред.) до 2021 року. З огляду на економічну ситуацію (рецесію, кризу) це зрозуміло. Зараз можливість інвестувати має дуже обмежена кількість фермерів. Тому таке відкладення абсолютно логічне», – сказав Висоцький.

Перший етап реалізації земельної реформи передбачає, що фізичні особи в 2021-2023 роках зможуть купувати до 100 га в одні руки. Другий етап почнеться з 2024 року, коли юридичні особи зможуть купувати до 10 тис. га в одні руки. Втім, юрособи, хоч і не можуть бути покупцями земель на першому етапі, але земля може використовуватися в якості застави, зазначив заступник міністра.

Але, оскільки було прийнято відтермінування доступу на ринок юросіб, інвестування в такі довгострокові проекти, як зрошення, тваринництво, зазначив Висоцький, відкладуться, тому що для таких великих проектів потрібні значні фінанси.

«Однак мікропроекти почнуться вже з наступного року», – підкреслив він.

Чиновник нагадав, що зараз в Україні насправді є ринок землі, але він тіньовий. Хоча землі, виділені під індивідуальне сільське господарство, не продаються і їх не можна використовувати як заставу, вже реалізовано майже 1 млн га таких земель. З набранням чинності закону про ринок землі, підкреслив Висоцький, власники зможуть ці ділянки використовувати як заставу, що зможе додатково залучити в сектор близько 16-20 млрд грн.

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада на позачерговому засіданні 31 березня 2020 року прийняла закон №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.
  • Зокрема, законом передбачено, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть тільки українці; фізичні особи зможуть купувати до 100 га землі, юридичні особи отримають право концентрувати у себе до 10 тис. га земель; розрахунок за землю – виключно безготівковий з перевіркою походження коштів; забороняється купувати землю в 50-кілометровій зоні від кордону; банки не зможуть купувати землю, тільки брати в заставу.

Читайте важливі поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua