Уманський: держбюджет через схеми щомісяця недоотримає близько 10 млрд грн доходів


Уманський: держбюджет через схеми щомісяця недоотримає близько 10 млрд грн доходів

Ігор Уманський, який донедавна був міністром фінансів, в інтерв’ю для Lb.ua розповів про конфлікт з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і спроби домогтися звільнення керівників податкової та митної служб. Крім того, екс-глава Мінфіну заявив, що “від “скруток” з ПДВ бюджет недоотримує в середньому 5 млрд [грн] на місяць” (цитата).

Після цього І. Уманський на своїй сторінці у Facebook уточнив, що 5 млрд грн – це середній показник, оскільки “сума в різні місяці різна”. “Щоб “оптимізувати” такий обсяг ПДВ, необхідний обсяг самих операцій “оптимізації” в рази більше. І це – “відхід” від оподаткування по прибутку 2-3 млрд грн”, – додав екс-міністр фінансів.

Крім того, він вказав на “ігри” з податковим боргом (“його “надування”, оспорювання, списання”), а це “ще близько 2-3 [млрд] на місяць, а також “контрабас” або частково замкнутий на ці схеми, або просто виключно кешеві операції, які без доступу до баз даних порахувати поки неможливо” (цитата).

“Разом йдеться про близько 10 млрд грн в місяць усереднено втрат доходів держбюджету. Закон «збереження енергії» ніхто не відміняв. «Якщо десь убуває, то десь прибуває». Все інше – “only dust in the wind”, – резюмував І. Уманський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua