Населення не поспішає знімати депозити


Населення не поспішає знімати депозити

Панічне зняття депозитів тривало лише декілька днів, після чого клієнти заспокоїлися.

Про це заявили банкіри під час круглого столу «Банківська система в умовах всеукраїнського карантину. До чого готуватись українцям?», проведеного «Фінансовим клубом» онлайн в режимі Skype-зв’язку.

«В цілому все спокійно. Є категорія клієнтів, які приходять достроково знімати, – панікери. Але в цілому люди нормально ставляться до ситуації. Ми теж вивчаємо кожну ситуацію окремо. Наприклад, приходять власники бізнесу і кажуть, що їм потрібно зняти депозит, щоб виплатити зарплату співробітникам. Ми йдемо назустріч», – поділився спостереженнями голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.

При цьому кошти на картках теж залишаються.

«Зазвичай клієнти змітають кошти з поточних рахунків. Зараз ми не бачимо відтоків, клієнти не знімають. За строковими депозитами в перші кілька днів, коли була незрозуміла ситуація з курсом, були відтоки. Але за два дні ситуація стабілізувалася. Клієнт заспокоївся», – відзначає голова правління Банку Форвард Андрій Кисельов.

У банку «Глобус» з початку березня зафіксували хоч і незначний, але приріст депозитів населення. «Поки немає такої динаміки, що хтось щось забирає», – зазначив голова правління банку Сергій Мамедов.

До того ж банк пропонує своїм клієнтам опцію «автопролонгації», яка дозволяє протягом двох місяців в будь-який час зняти депозит. «Щоб зараз вони не ходили в банк. Протягом двох місяців клієнти можуть прийти і забрати свої депозити. Ніяких штрафів немає. Багато погоджуються», – розповів Сергій Мамедов.

Сергій Наумов виділяє дві основні причини спокою клієнтів.

«Перша – це загальний карантин. Люди все-таки намагаються не виходити на вулицю і поменше контактувати з будь-ким. По-друге, мова йде про готівку. Зараз всі говорять, що готівкові гроші – один із способів передачі вірусу. Люди таким чином хочуть обмежити себе від готівки», – вважає банкір.

Довідка Finance.ua:

  • Станом на 1 березня 2020 року фізособи тримали в банках 495,2 млрд грн, що на 7,9 млрд грн більше, ніж на початок лютого 2020 року.

До речі, якщо ви вважаєте, що відсотки за вкладами в Україні не такі великі, переходьте за посиланням. Finance.ua допомагає заробляти більше на вкладах.

Отримати бонус до депозиту 💰

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua