Населення не поспішає знімати депозити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Населення не поспішає знімати депозити

Кредит&Депозит
35737
Панічне зняття депозитів тривало лише декілька днів, після чого клієнти заспокоїлися.
Про це заявили банкіри під час круглого столу «Банківська система в умовах всеукраїнського карантину. До чого готуватись українцям?», проведеного «Фінансовим клубом» онлайн в режимі Skype-зв’язку.
«В цілому все спокійно. Є категорія клієнтів, які приходять достроково знімати, – панікери. Але в цілому люди нормально ставляться до ситуації. Ми теж вивчаємо кожну ситуацію окремо. Наприклад, приходять власники бізнесу і кажуть, що їм потрібно зняти депозит, щоб виплатити зарплату співробітникам. Ми йдемо назустріч», – поділився спостереженнями голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.
При цьому кошти на картках теж залишаються.
«Зазвичай клієнти змітають кошти з поточних рахунків. Зараз ми не бачимо відтоків, клієнти не знімають. За строковими депозитами в перші кілька днів, коли була незрозуміла ситуація з курсом, були відтоки. Але за два дні ситуація стабілізувалася. Клієнт заспокоївся», – відзначає голова правління Банку Форвард Андрій Кисельов.
У банку «Глобус» з початку березня зафіксували хоч і незначний, але приріст депозитів населення. «Поки немає такої динаміки, що хтось щось забирає», – зазначив голова правління банку Сергій Мамедов.
До того ж банк пропонує своїм клієнтам опцію «автопролонгації», яка дозволяє протягом двох місяців в будь-який час зняти депозит. «Щоб зараз вони не ходили в банк. Протягом двох місяців клієнти можуть прийти і забрати свої депозити. Ніяких штрафів немає. Багато погоджуються», – розповів Сергій Мамедов.
Сергій Наумов виділяє дві основні причини спокою клієнтів.
«Перша – це загальний карантин. Люди все-таки намагаються не виходити на вулицю і поменше контактувати з будь-ким. По-друге, мова йде про готівку. Зараз всі говорять, що готівкові гроші – один із способів передачі вірусу. Люди таким чином хочуть обмежити себе від готівки», – вважає банкір.

Довідка Finance.ua:

  • Станом на 1 березня 2020 року фізособи тримали в банках 495,2 млрд грн, що на 7,9 млрд грн більше, ніж на початок лютого 2020 року.
До речі, якщо ви вважаєте, що відсотки за вкладами в Україні не такі великі, переходьте за посиланням. Finance.ua допомагає заробляти більше на вкладах.

Отримати бонус до депозиту 💰

За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас