Попит населення на валюту падає - НБУ (інфографіка)


Попит населення на валюту падає - НБУ (інфографіка)

Попит на валюту серед населення України почав падати з 18 березня, повідомляє Експертна платформа Національного банку в Facebook в понеділок, 23 березня.

Це пояснюється тим, що обмінний курс на готівковому ринку, який перетинав позначку 29 гривень за долар, знизився приблизно на 1 гривню за курсом продажу. Крім того, обмінні курси готівкового і міжбанківського ринку зблизилися.

Згідно з опублікованими даними, сплеск попиту на готівкову валюту був зафіксований 10-17 березня 2020 року.

“Саме в цей період в касах банків громадяни купували значно більше інвалюти, ніж здавали. Це тягло за собою стрімке зниження обмінного курсу гривні. Пік купівлі припав на 10, 11 і 16 березня: в ці дні українські банки продали в касах відповідно 148 млн доларів, 114 млн доларів і 106 млн доларів. При тому, що середньоденний попит на готівкову валюту цьогоріч становить 64 млн доларів”, – йдеться в повідомленні.

В цілому, з початку року банки викупили у клієнтів на 402,5 млн доларів більше, ніж продали їм (куплено банками – 3854,3 млн, продано – 3451,8 млн доларів).

“Водночас після валютної лібералізації фізичні особи можуть купувати інвалюту в безготівковому вигляді, зокрема через банківські програми. За цим показником піковий попит припав на 11 і 17 березня. Після цього має місце тренд на повернення ринку до стану початку березня, коли українці купували на свої рахунки приблизно стільки ж валюти, скільки і продавали”, – додали експерти НБУ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua