0 800 307 555
0 800 307 555

3D-друк допомагає рятувати життя хворих на коронавірус в Італії (відео)


3D-друк допомагає рятувати життя хворих на коронавірус в Італії (відео)

Слідом за Китаєм Італія також відчула на собі удар епідемії коронавірусу Covid-19. Захворюваність і смертність в цій країні перебуває на високих рівнях, а система охорони здоров’я не справляється з напливом пацієнтів. І крім шкоди здоров’ю кінцевих пацієнтів, епідемія також чинить негативний вплив на економіку і виробничі процеси. А відсутність своєчасних поставок в медичній сфері може коштувати життів пацієнтам.

В Італії знайшли спосіб боротися з цією проблемою за допомогою 3D-друку. Коли лікарні в Північній Італії знадобився запасний клапан для реанімаційного обладнання, а у постачальника не було можливості надати його за короткий час, було вирішено використовувати 3D-друк для виготовлення деяких компонентів. Компанія Isinnova доставила 3D-принтер прямо в лікарню, де були потрібні клапани. Після нетривалого налаштування вдалося виготовити потрібний компонент, який потім використовували в реанімаційному обладнанні. Станом на 14 березня вже 10 пацієнтів були підключені до апаратів штучного дихання, в яких використовувалися клапани, створені методом 3D-друку.

Перші клапани були надруковані прямо в лікарні з використанням системи екструзії ниток. Пізніше до виробництва цих компонентів підключилася й інша компанія, задіявши іншу технологію 3D-друку.

Разом з тим, в Ізраїлі стартап RADLogics розробив автоматизовану платформу для миттєвого виявлення коронавірусу Covid-19. Вона заснована на штучному інтелекті та аналізі знімків комп’ютерної томографії. Як відзначають розробники, проведений системою аналіз досягає 98,2% чутливості (ймовірність правильної діагностики хворих пацієнтів) і 92,2% специфічності (ймовірність правильної діагностики здорових пацієнтів). Дослідження проводилися на основі даних про 157 пацієнтів з Китаю і США. Для аналізу 400 знімків комп’ютерної томографії знадобилося всього 30 секунд, а сама процедура комп’ютерної томографії грудної клітини вимагає близько 2 хвилин на одного пацієнта.

Для пацієнтів з коронавірусом система виводить кількісні показники зниження прозорості легеневої тканини, а також візуалізує великі помутніння на “тепловій карті” легенів — як на пласких знімках в розрізі, так і в тривимірному форматі. Впроваджений компанією RADLogics кількісний “Індекс коронавірусу” дозволяє вимірювати динаміку захворювання з плином часу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua