Як будуть розвивати ІТ-сферу: підсумки зустрічі Мінцифри з бізнесом


Як будуть розвивати ІТ-сферу: підсумки зустрічі Мінцифри з бізнесом

3 березня відбулася зустріч бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з Олександром Борняковим, заступником Міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ.

Про це повідомляється на сайті ЄБА.

“На зустрічі було обговорено загальні плани щодо розвитку української ІТ-індустрії, осучаснення освіти для підвищення експертизи та конкурентоспроможності наших випускників, встановлення квоти на імміграцію іноземних ІТ-фахівців, загальну цифровізацію державних послуг, підходи до оподаткування індустрії інформаційних технологій та створення ринку криптовалюти в Україні”, – ідеться в повідомленні.

Так, однією з основних стратегічних цілей Міністерства цифрової трансформації є саме подвоєння доходу від експорту та кількості ІТ-спеціалістів, залучених в індустрію інформаційних технологій.

Як планують стимулювати ІТ-сферу:

 • розвиток системи вищої освіти. Планується скоротити тривалість навчання до 2-х років; змінити застарілий та неактуальний класифікатор спеціальностей; передати один або кілька ВНЗ у розпорядження ІТ компаній, однак, наразі, аби запустити таку ініціативу, в першу чергу, необхідно імплементувати закон «Про приватно-публічне партнерство»;
 • введення квоти на імміграцію 5000 ІТ-спеціалістів. За словами заступника Міністра, дана ініціатива повноцінно мала запрацювати вже з березня цього року, однак, наразі до відповідної постанови КМУ ще вносяться певні корективи;
 • надання адміністративних послуг онлайн, активно готується та доповнюється портал і додаток «ДІЯ», що у перспективі зможе повністю цифровізувати державні послуги. А з грудня вже успішно реалізується програма «Е-малятко» в дев’яти містах України, та у бета-режимі є можливість відкриття/закриття ФОП;
 • створення податкових опцій для ІТ-компаній. Так, планується створення окремої групи спрощеного оподаткування для ІТ – ФОП 5, з поступовим ростом податкових ставок до 10% та нівелюванням ризиків перекваліфікації контрактних відносин у трудові. Що стосується продуктових компаній, то для стимулювання їхнього розвитку планується запровадити IP Box з податковими пільгами до 80%.
 • регулювання ринку криптовалюти. Очікується, що впродовж трьох тижнів бізнес зможе побачити перший драфт, а вже остаточний проєкт документу планують підготувати до червня поточного року.

Довідка Finance.ua:

 • Як повідомляв заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, айтішникам полегшать податкове навантаження, але заборонять зовнішньоекономічну діяльність.
 • 27 лютого 2020 року Кабінет Міністрів дозволив в’їхати в Україну або залишитися для постійного проживання 5 тис. іноземних фахівців для працевлаштування в українських IT-компаніях на 2020 рік.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua