Як будуть розвивати ІТ-сферу: підсумки зустрічі Мінцифри з бізнесом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як будуть розвивати ІТ-сферу: підсумки зустрічі Мінцифри з бізнесом

Казна та Політика
1671
3 березня відбулася зустріч бізнес-спільноти Європейської Бізнес Асоціації з Олександром Борняковим, заступником Міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ.
Про це повідомляється на сайті ЄБА.
“На зустрічі було обговорено загальні плани щодо розвитку української ІТ-індустрії, осучаснення освіти для підвищення експертизи та конкурентоспроможності наших випускників, встановлення квоти на імміграцію іноземних ІТ-фахівців, загальну цифровізацію державних послуг, підходи до оподаткування індустрії інформаційних технологій та створення ринку криптовалюти в Україні”, – ідеться в повідомленні.
Так, однією з основних стратегічних цілей Міністерства цифрової трансформації є саме подвоєння доходу від експорту та кількості ІТ-спеціалістів, залучених в індустрію інформаційних технологій.
Як планують стимулювати ІТ-сферу:
  • розвиток системи вищої освіти. Планується скоротити тривалість навчання до 2-х років; змінити застарілий та неактуальний класифікатор спеціальностей; передати один або кілька ВНЗ у розпорядження ІТ компаній, однак, наразі, аби запустити таку ініціативу, в першу чергу, необхідно імплементувати закон «Про приватно-публічне партнерство»;
  • введення квоти на імміграцію 5000 ІТ-спеціалістів. За словами заступника Міністра, дана ініціатива повноцінно мала запрацювати вже з березня цього року, однак, наразі до відповідної постанови КМУ ще вносяться певні корективи;
  • надання адміністративних послуг онлайн, активно готується та доповнюється портал і додаток «ДІЯ», що у перспективі зможе повністю цифровізувати державні послуги. А з грудня вже успішно реалізується програма «Е-малятко» в дев’яти містах України, та у бета-режимі є можливість відкриття/закриття ФОП;
  • створення податкових опцій для ІТ-компаній. Так, планується створення окремої групи спрощеного оподаткування для ІТ – ФОП 5, з поступовим ростом податкових ставок до 10% та нівелюванням ризиків перекваліфікації контрактних відносин у трудові. Що стосується продуктових компаній, то для стимулювання їхнього розвитку планується запровадити IP Box з податковими пільгами до 80%.
  • регулювання ринку криптовалюти. Очікується, що впродовж трьох тижнів бізнес зможе побачити перший драфт, а вже остаточний проєкт документу планують підготувати до червня поточного року.
Довідка Finance.ua:
  • Як повідомляв заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, айтішникам полегшать податкове навантаження, але заборонять зовнішньоекономічну діяльність.
  • 27 лютого 2020 року Кабінет Міністрів дозволив в’їхати в Україну або залишитися для постійного проживання 5 тис. іноземних фахівців для працевлаштування в українських IT-компаніях на 2020 рік.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас