У Мінцифрі розповіли про впровадження криптовалют та їх фінмоніторинг


У Мінцифрі розповіли про впровадження криптовалют та їх фінмоніторинг

Відтепер в Україні офіційно існують поняття віртуальних активів, що згодом стануть суб’єктами фінмоніторингу. Регулятором ринку віртуальних активів, згідно з новим законом, стало Міністерство цифрової трансформації.

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

“Розвиток віртуальних активів в Україні є одним зі стрижневих напрямів роботи Міністерства цифрової трансформації. Аби успішно впровадити технологію блокчейн та розвивати ринок віртуальних активів в Україні, законодавство України потребувало змін”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Литва випустить першу в світі колекційну криптомонету

Так, 6 грудня на пленарному засіданні Верховна Рада ухвалила закон №2179 “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” з урахуванням правок Мінцифри.

У міністерстві виділили головні положення:

 • відтепер в Україні офіційно існують поняття віртуальних активів. Віртуальний актив – цифрове вираження вартості, яким можна торгувати у цифровому форматі або переказувати, і яке може бути використаним для платіжних або інвестиційних цілей;
 • від моменту підписання документу Президентом України віртуальні активи стануть суб’єктами фінмоніторингу;
 • регулятором ринку віртуальних активів, згідно з новим законом, є Міністерство цифрової трансформації;
 • після підписання закону Президентом України Мінцифра має протягом трьох місяців розробити умови ліцензування для тих, хто надаватиме фінансові послуги для віртуальних активів та на основі законодавчих актів розробити алгоритми роботи бізнесу в Україні.

Що ще треба змінити для для створення українського віртуального активу:

 • згідно з новим законом, фінансові установи ризикують наразитися на колосальні штрафи за порушення критеріїв фінмоніторингу (за новими правилами фінмоніторингу, поріг фінансових транзакцій у вигляді віртуальних активів зріс до 400 000 гривень). Це призведе до того, що фінансові установи неохоче йтимуть на співпрацю з клієнтами, пов’язану з криптовалютною індустрією. А як результат – це не дасть ринку ВА розвиватися;
 • міністерство спільно з НБУ та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку планує розробити чіткі критерії фінмоніторингу, що запобігатимуть накладенню неправомірних штрафів.

Довідка Finance.ua:

До ВР внесли законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами». Особливості оподаткування:

 • 5% – ставка податку на доходи фізичних осіб для інвестиційного прибутку від продажу криптоактивів строком на 5 років;
 • інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактиву, та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого криптоактиву та/або на створення такого криптоактиву;
 • операції з продажу криптоактивів не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua