"Аграрний фонд" отримав понад 3 мільярди збитків


"Аграрний фонд" отримав понад 3 мільярди збитків

Внутрішній аудит державного ПАТ “Аграрний фонд” показав, що компанія за 2019 рік зазнала 3,27 мільярда гривень збитків.

Про це повідомляє пресслужба “Аграрного фонду”.

“В останні роки навмисне приховувався реальний фінансовий стан державної компанії і розмір завданих збитків”, – повідомляє компанія.

Також було виявлено, що в 2018 році був неправомірно відображений прибуток компанії.

“Так, 0,17 млрд грн витрат, що відносяться до фінансових результатів 2019 року, повинні були вказати в попередньому звітному році, що фактично звело б показаний на папері прибуток в 140 млн грн до негативних значень”, – йдеться в повідомленні.

На балансі “Аграрного фонду” враховувалися запаси завищеної вартості від вартості їх придбання, а також запаси, над якими Фонд не має фізичного контролю (406 млн грн).

Також аудит виявив неспроможність покриття операційною діяльністю Фонду в повному обсязі витрат на обслуговування кредитного ресурсу (за рік – 388 млн грн) і адміністративних витрат (за рік – 329 млн грн).

“Однією з причин такої ситуації є те, що товариство відійшло від принципів статутної діяльності (підтримка сільгоспвиробника, закупівля зерна тощо) і зосередилося на невластивих для фонду операціях на ринку міндобрив. Під цю потенційно збиткову діяльність були залучені значні кредитні ресурси”, – повідомляє “Аграрний фонд”.

Також було списано дебіторську заборгованість та сформовано резерв сумнівних боргів під дебіторську заборгованість банківських установ, які вже ліквідовані або перебувають у стадії ліквідації в сумі 1,49 млрд грн.

“На жаль, більш детальний аудит діяльності підприємства в період 2015-2018 років ускладнений, і це досить тривалий процес, оскільки бухгалтерські бази в 1С за цей період в жовтні 2019 були видалені з серверів товариства”, – повідомляє “Аграрний фонд”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua