Аграрії закликають спростити доступ до інноваційних ЗЗР


Аграрії закликають спростити доступ до інноваційних ЗЗР

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України не підтримує ухвалення законопроєктів № 2548 і № 2289 в частині спрощення ввезення в країну зразків новітніх препаратів для проведення державних випробувань, оскільки чинна система досліджень пестицидів не є ефективною.

“Позиція Мінекоенерго полягає в тому, що суб’єкти досліджень мають слабку, іноді дуже застарілу матеріально-технічну базу, принципи їх акредитації незрозумілі. Оскільки Мінекоенерго є центральним органом виконавчої влади, формує і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього середовища, головним завданням якого є захист навколишнього середовища і пов’язаного з цим права народу України на безпечне існування, ми не можемо знизити наявний ризиковий бар’єр, не будучи впевненими в тому, що система допуску препаративних форм на ринок гарантує захист від шкідливих і неякісних пестицидів”, – зазначає заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Роман Абрамовський.

При цьому він погоджується, що в законопроєктах є багато позитивних запропонованих змін. Це скасування застарілих норм, приведення регулювання у відповідність до чинного законодавства Європейського Союзу, уточнення термінологічного апарату та інше. За його словами, відомство до кінця поточного року повинно привести систему досліджень пестицидів у відповідність до кращих світових практик, яка забезпечувала б об’єктивність, неупередженість і незалежність оцінки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua