Україна наторгувала агропродукцією на $22 млрд


Україна наторгувала агропродукцією на $22 млрд

У 2019 році Україна збільшила експорт продукції сільського господарства на 19% – до 22,2 млрд дол.

Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.

При цьому імпорт аграрної продукції в Україну за минулий рік склав 5,7 млрд дол., що на 14% більше, ніж роком раніше.

“Зовнішньоторговельний баланс агропродовольчої продукції склав 16,5 млрд дол., що свідчить про те, що Україна є нетто-експортером цієї продукції”, – наголошується в повідомленні.

Також в УКАБ повідомили, що в 2019 році частка агропродовольчої продукції в структурі загального експорту з України склала 44% (39% в 2018 році), в той час як в структурі імпорту 10% (9% в 2018 році).

У товарній структурі аграрного експорту найбільше зросли постачання української продукції рослинництва – на 31%, або 3 млрд дол. При цьому частка експорту продукції рослинництва в загальній структурі експорту продукції АПК становить 58%.

“Нарощування поставок продукції рослинництва відбулося за рахунок збільшення експорту кукурудзи на 49%, або 1,7 млрд дол”, – уточнили в УКАБ.

У товарній структурі імпорту аграрної продукції в Україну збільшилися закупівлі готової продукції – на 279,4 млн дол. (на 12%) за рахунок закупівлі тютюну та хлібобулочних виробів.

Також зріс імпорт продукції рослинництва на 265,9 млн дол. (на 17%) за рахунок імпорту картоплі і цитрусових. Імпорт продукції тваринництва при цьому збільшився на 153,5 млн дол. (на 17%) за рахунок закупівлі сирів, а також замороженої та свіжої (охолодженої) риби.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua