Падіння цін на агропродукцію знизило рентабельність українських сільгосппідприємств


Падіння цін на агропродукцію знизило рентабельність українських сільгосппідприємств

Рентабельність сільськогосподарських підприємств за 2019 рік може рекордно впасти через зменшення цін на агропродукцію, повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на директора Юрія Лупенка.

“За розрахунками Інституту аграрної економіки, рівень рентабельності агровиробництва в сільськогосподарських підприємствах може зменшитися з 22,8% в 2018 році – до 7,6% в 2019 році.

Це найнижчий з 2006 року показник рентабельності виробництва продукції сільського господарства”, – цитує прес-служба Лупенко.

За його словами, торік ціни на зернові зменшилися проти цін 2018 року на 7,4%, соняшник подешевшав на 11%, ріпак – на 7%. Найбільше падіння цін відбулося на ячмінь (-18%), сою (-17%) і пшеницю (-11,8%). У тваринництві найбільше падіння цін відбулося на яйця (-22,5%) і приріст живої маси великої рогатої худоби і свиней (-5%). Водночас в 2019 році збереглася динаміка зростання цін за такими видами продукції, як жито, гречка, овес, картопля, овочі, плоди і ягоди, а також птиця, молоко і вовна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua