НБУ заявив про умисне пошкодження закладеного майна за "рефінансом" банку Бахматюка


НБУ заявив про умисне пошкодження закладеного майна за "рефінансом" банку Бахматюка

Національний банк повідомив у поліцію про умисне пошкодження закладеного майна за наданим кредитом рефінансування банку “Фінансова ініціатива”.

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

У 2014 році пов’язане з Олегом Бахматюком ТОВ “Кристал” надало Національному банку в заставу будівлі та споруди колишнього цукрового заводу, загальною площею 23 тис. кв. м, на 2 млрд грн, розташованого в місті Браїлів Вінницької області.

Незабаром позичальник припинив обслуговування наданого кредиту, в результаті чого НБУ почав процес судового стягнення боргу. Національний банк отримав наказ Господарського суду Вінницької області від 2 жовтня 2019 року щодо звернення стягнення на зазначене майно через його примусовий продаж на публічних торгах і почав його виконання.

Однак замість того, щоб співпрацювати з Національним банком щодо погашення заборгованості за кредитом рефінансування, ТОВ “Кристал” своєю бездіяльністю допустив псування заставленого майна, що призвело до зменшення його вартості в процесі примусового стягнення.

В жовтні 2019 року під час проведення державним виконавцем виконавчих дій щодо заставленого майна представниками Національного банку, які брали в них участь, встановлено, що стан цього майна значно погіршився, якщо порівнювати з його попереднім оглядом в травні 2018 року.

“Більшості будівель завдано значної шкоди в результаті вирізання обладнання цукрового заводу, яке було вмонтовано в будівлю. Водночас окремі будівлі зруйновані, що значно зменшує ринкову або початкову вартість майна на торгах і, відповідно, суму коштів від його продажу, яка повинна надійти на погашення кредиту рефінансування”, – поінформував начальник відділу супроводу виконавчого провадження Управління роботи з проблемними активами Євген Булавін.

Національний банк не виключає причетності керівництва ТОВ “Кристал” до навмисного пошкодження закладеного майна. У зв’язку з цим подано відповідне звернення до правоохоронних органів про вчинення кримінального злочину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua