Як може вплинути на депозити подальше зниження облікової ставки - думка банкіра


Як може вплинути на депозити подальше зниження облікової ставки - думка банкіра

НБУ має намір рухатися шляхом зниження облікової ставки, що у будь-якому разі вплине на дохідність вкладів.

Про це заявили банкіри під час круглого столу Finhub “Що буде з депозитами у 2020 році?”

Коли облікова ставка впала в жовтні, перші держбанки по черзі знизили відсотки, натомість комерційні не поспішали їх знижувати. Вони були в стадії очікування – спостерігали за ринком, чи не буде припливу клієнтів. Однак українцям, які звикли обслуговуватися в держбанках, була більш важлива надійність банку, ніж знижений ним відсоток.

“У будь-якому випадку відсоткова ставка буде знижуватися. У нас, за моїм прогнозом, депозитна ставка буде на рівні 11-12% до кінця року”, – зазначив Олег Кляпко, директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку.

За його словами, банки не підуть на різке зменшення відсоткової ставки, незважаючи на те, що сам регулятор знижуватиме її досить різко і щомісяця. Адже банки клієнтоорієнтовані і хочуть підготувати свого клієнта до цього зниження.

Банкір також вказує на важливість сегментації вкладників. За його спостереженням, вкладники старшого віку будуть готові вкладати гроші під такі відсотки. А молоде покоління, яке більше розуміє різні інструменти цього ринку, буде шукати інший вихід, зокрема вклад грошей у власну справу.

“Можливо, буде змінюватися менталітет чи, скажімо, традиційне бажання населення заробляти гроші саме на депозитних вкладах. Їх цілком можуть замінити мікро- та малий бізнес”, – припускає Кляпко.

Варто зазначити, що у свою чергу депутати пропонували звільнити депозити українців від податків (законопроєкт №2422). Проте Олег Кляпко вважає, що для вкладників цей податок, що становить 18%, не є стоп-фактором, “адже вони розуміють, за що платять і чому”.

“Я не вважаю, що приймати цей законопроект треба, бо в будь-якому випадку треба наповнювати бюджет. Якщо є благо, з якого ти отримуєш додатковий заробіток, ти повинен оплатити податок. А скасування потрібне тоді, коли економіка набере обертів, держава почне заробляти й перевиконувати бюджет. Тоді можна послаблювати всі такси”, – зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua