У якій валюті зберігають гроші українці


У якій валюті зберігають гроші українці

Українці більше довіряють гривні, тому клієнти банків стали залишати більше депозитів у нацвалюті.

Про це повідомили банкіри під час круглого столу Finclub «Що буде з депозитами у 2020 році?».

«Українці більше заощаджують у гривні. Стратегія однозначно [направлена – ред.] на зниження депозитного портфелю валютних вкладів і на збільшення частки гривневих вкладів», – вказав Андрій Прусов, заступник голови Правління Банку Форвард.

За його словами, банк зафіксував більше притоку депозитів у гривні і поступове зниження доларових вкладів.

«Однак однозначної тенденції до того, що зняття валюти призводило до купівлі гривні і розміщенні її на вклади, ми не помітили. Але те, що вклади стали частіше робити у гривні – це можу підтвердити», – стверджує Прусов.

Читайте також: Ощадбанк знизив ставки за депозитами фізосіб

За словами Михайла Довбенка, заступника голови Правління Індустріалбанку, попит на депозитні продукти був таким, що банки відмовилися від традиційних передноворічних акцій.

«В нашому банку навіть за грудень і першу половину січня депозитний портфель фізосіб зростав. Навіть без святкових продуктів банки почуваються нормально», – заявив він.

Банкіри пояснюють, НБУ знижував облікову ставку і зміцнювалась гривня. Через це клієнти, які заробляли 17-18%, йшли у банки і збільшували об’єми депозитів.

«Українці поспішали заскочити в останній вагон: в 4 кварталі знижувалися ставки за ОВДП, тому банки почали міркувати про розвиток кредитування, а для цього необхідно знижувати ставки і за депозитами», – зазначив директор департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Олег Кляпко.

Довідка Finance.ua:

  • Як свідчить статистика НБУ, обсяг гривневих депозитів в українських банках за 2019 рік зріс на 18,5% – до 639,733 мільярда гривень, валютних (у доларовому еквіваленті) – на 28,5%, до 17,160 мільярда доларів.
  • До речі, якщо вас не влаштовує відсоток з вашого депозиту, заходьте на спеціальний розділ «Бонус до депозиту» від Finance.ua і отримуйте вагомий плюс до ставки.

Бонус до депозиту 💰

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua